Paweł Majchrzak
Łukasz Kubot
Łukasz Kubot Paweł Majchrzak
Łukasz Kubot odpadł już w II rundzie szczecińskiego challengera Peako Szczecin Open z pulą nagród 125 tys. dolarów. Jego pogromcą okazał się Czech – Lukas Rosol.

Kubot w turnieju rozstawiony był z numerem 1, już wczoraj nie bez problemów pokonał kwalifikanta Petera Torebko, dziś nie poradził sobie z Lukasem Rosolem przegrywając 4:6, 6:7

Początek pierwszego seta nie zapowiadał porażki, Kubot pewnie prowadził 3:1, wtedy jego serw przełamał Rosol. To był punkt zwrotny w tej partii – już chwilę później Czech wyrównał stan meczu (3:3), ostatecznie pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4 dla Rosola.

Druga partia była bardzo zacięta, żadnemu z zawodników nie udało się przełamać serwisu rywala – aż do wyniku 5:5. Wtedy gładko do zera gema przegrał Kubot, Rosol zaś wykorzystał swoją zagrywkę i zwyciężył 7:5.

Tym samym w turnieju singlistów nie ma już żadnego Polaka w stawce.

Łukasz Kubot - Lukas Rosol (Czechy) 4:6. 7:5