Porażka AZS-u Radex w Łańucie

ak
Paweł Majchrzak/Archiwum
Dopiero dogrywka rozstrzygnęła losy spotkania Sokół Łańcut - AZS Radex Szczecin. Po dodatkowych 5 minutach gry lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 79:74.

To był ostatni mecz Akademików w sezonie zasadniczej. Szczecinianie już w pierwszej kwarcie wypracowali kilkupunktową przewagę, a ciężar zdobywania punktów wziął na siebie głównie Łukasz Pacocha. Choć gospodarze robili wszystko, aby zniwelować straty podopieczni Zbigniewa Majcherka grali mądrze i na przerwę schodzili z prowadzeniem 37:34.

Po wyrównanej trzeciej kwarcie prawdziwe emocje zaczęły się w ostatniej odsłonie meczu. Gospodarze rzucili się do ataku, w grze koszykarzy AZS-u coś się natomiast zacięło. Szczecinianie pokazali jednak charakter goniąc wynik i po regulaminowym czasie na tablicy był wynik remisowy - po 66. O zwycięstwie gości zdecydować mógł Pacocha, ale w ostatnich sekundach chybił decydujący rzut.

W dogrywce gospodarze okazali się już zdecydowanie lepsi, szczecinianom zabrakło sił i być może doświadczenia. Sokół pokonał na własnym parkiecie AZS Radex 79:74.

AZS Radex tym samym zajął 11. miejsce w tabeli sezonu zasadniczego.

AZS Radex Szczecin - PTG Sokół Łańcut 74:79 (13:20, 21:17, 21:11, 11:18 d.13:8)
AZS: Pacocha 30, Pytyś 15, Mielczarek 10, Semmler 9, Balcerek 8, Wochna 1, Zarzeczny 1, Dudek 0, Michał Majcherek 0

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!