Polska - Rosja 0:6. Tłumy na meczu w Azoty Arenie [wideo]

Anna Pasztor
Niestety, w pierwszy meczu Polska przegrała z Rosją 0:6. Nie zawiedli kibice. Hala Azoty Arena była dziś wypełniona po brzegi.

Zanim rozpoczęły się zmagania sportowe PZPN uhonorował trzech zawodników kadry, którzy mieli małe jubileusze. Swoje 50. spotkanie w reprezentacji rozgrywał Michał Wojciechowski, 60. Marcin Mikołajewicz i 70. Paweł Budniak. Azoty Arena wypełniła się niemal po brzegi, a spotkanie z Rosją było najliczniej oglądanym meczem kadry rozgrywanym w Polsce. Spotkanie śledziło 5100 widzów.

W zespole przyjezdnych wyróżniał się najlepszy strzelec ostatnich mistrzostw świata Eder Lima, który kilkukrotnie uderzał na polską bramkę. Szybkie rajdy po parkiecie prezentował Robinho, ale prowadzenie Rosjanom zapewnił Famil Kutuzow. Polacy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale w całej pierwszej połowie mieli problem z rozpracowaniem defensywy gości. Biało-czerwoni próbowali zagrywać długie podania w kierunku piwotów - Marcina Mikołajewicza czy Daniela Krawczyka, ale nie przynosiło to zamierzonych efektów. Rosjanie natomiast konstruowali atak pozycyjny.

Po przerwie Rosjanie grali dynamiczniej, przedzierali się przez naszą obronę i ładnie wymieniali się podaniami. Choć wicemistrzowie Europy nieco gubili się w defensywie, to Polacy nie potrafili tego wykorzystać. Ostatnie minuty należały do Rosjan. Potężne uderzenie Pawła Budniaka w słupek, strzał Marcina Mikołajewicza z drugiego metra, uderzenie po dryblingu Daniela Krawczyka - to jedne z najładniejszych akcji przeprowadzonych w meczu przez Polaków.

Michał Kubik rozpoczął spotkanie od pierwszych minut. Grał walecznie, był dwukrotnie bliski wykończenia akcji, ale do pełni szczęścia zabrakło mu gola. Dwumecz z Rosjanami to ostatni sprawdzian kadry przed eliminacjami do mistrzostw Europy. Drugi mecz we wtorek w Stargardzie o godz. 19.

Polska - Rosja 0:6 (0:1)
Bramki: Kutuzow (9), Batirew 2 (24, 36), Cziszkala (32), Robinho (35), Fachtrudinow (40)
Polska: Dworzecki, Nawrat – Budniak, Wojciechowski, Kiełpiński, Krawczyk, Marciniak, Sobalczyk, Kubik, Łopuch, Mikołajewicz, Wojciechowski, Popławski, Solecki
Rosja: Gustavo, Wikułow – Abramow, Afanasjew, Fachrutdinow, Abramowicz, Antoszkin, Batyriew, Miłowanow, Pieriewierziew, Cziszkała, Eder Lima, Robinho, Fukin, Siergiejew, Kutuzow, Kuzienok

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani