Policzanki były bez szans

Szczecinianki były faworytkami i nie zawiodły swoich kibiców. Od początku meczu grały bardzo pewnie. Popełniały co prawda trochę błędów w obronie, ale nadrabiały to dobrą grą w ataku.

Pierwsza partia była bardzo jednostronna. Szczecinianki grały bardzo spokojnie i konsekwentnie zdobywały punkty. Bardzo dobrze grały blokiem. Gospodynie zaczęły dobrze grać w połowie seta i zniwelowały stratę do 2 punktów. Szybko jednak do dobrej gry powróciły siatkarki Piasta, dobrze zagrywała i atakowała w tej partii Paulina Chojnacka. Świetna końcówka pozwoliła wygrać zespołowi gości 25:17.
W drugim secie dużo lepiej zaczęły gospodynie, to one przejęły inicjatywę na boisku i zdobywały kolejne punkty. Trener Mierzwiński szybko poukładał jednak grę swoich zawodniczek i te w połowie seta doprowadziły do remisu. W końcówce bardzo dobrze grała Marta Szymańska, która bardzo dobrze rozgrywała piłkę, a także Anna Róg, która zdobywała punkty bardzo silnymi atakami. Piast wygrał ostatecznie 25:22 i prowadził już 2:0.
Początek ostatniego seta znowu należał do siatkarek Chemika. Podobnie jak w poprzednich partiach szybko jednak zaczęły popełniać błędy. Świetnie grała Paulina Chojnacka, która zdobywała kolejne punkty bardzo mocną zagrywką i świetnymi atakami z drugiej linii. W końcówce seta gospodynie pokazały jeszcze charakter broniąc trzy piłki setowe jednak nic więcej już w tym spotkaniu nie udało im się osiągnąć. Piast wygrał ostatecznie 25:21, a cały mecz 3:0.

Za tydzień przed Piastem ciężki mecz, ponieważ do Szczecina przyjadą zawodniczki Budowlanych Toruń, które obecnie zajmują trzecią pozycję w tabeli.