Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci ze Szczecina zapobiegli świątecznej tragedii

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Wszystko mogło zakończyć się tragedią, gdyby nie skuteczna interwencja szczecińskiej policji.
Wszystko mogło zakończyć się tragedią, gdyby nie skuteczna interwencja szczecińskiej policji. archiwum polskapress
Wszystko mogło zakończyć się tragedią, gdyby nie skuteczna interwencja szczecińskiej policji. W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, kobieta chciała skoczyć z czwartego piętra budynku w Dąbiu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę przed godziną 23. Policjanci zostali wezwani na interwencję związaną z awanturą domową. Po dotarciu na miejsce zastali jednak młodą kobietę, która siedziała na parapecie mieszkania znajdującego się na czwartym piętrze. Kobieta groziła, że skoczy.

- Do pomocy wezwano również załogę pogotowia ratunkowego i straż pożarną. Na miejscu policjanci podjęli próbę nakłonienia desperatki do odejścia od zamiarów, jednak ta nie chciała podjąć jakiejkolwiek dyskusji. W pewnym momencie jeden z policjantów wykorzystał sytuację i fakt, że drzwi do mieszkania kobiety były otwarte, wbiegł do środka, bezpiecznie wciągając ją do środka – mówi sierż. szt. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie.

Odważna i zdecydowana reakcja mundurowych pozwoliła ocalić życie kobiety.

- Przypominamy, że prośba o pomoc nie jest wstydem - mówi Paweł Pankau.

- Na terenie całego kraju funkcjonują instytucje, których przedstawiciele są gotowi nieść pomoc. Ważne, aby osoby dotknięte depresją lub zachowaniami autodestrukcyjnymi, nie pozostawały z problemem same.

Gdzie szukać pomocy?

Myśli samobójcze mogą pojawiać się z wielu powodów. Miewają je również osoby, które nie cierpią na żadne zaburzenia psychiczne, a borykają się z problemami w związku, finansowymi czy z utratą pracy. Bez względu na przyczynę takich myśli, warto poszukać pomocy i poprosić o nią.

W kryzysowych sytuacjach można zadzwonić pod numer 112, możliwe jest również zgłoszenie się do psychiatrycznej izby przyjęć. W przypadku występowania nasilonych chęci targnięcia się na własne życie możliwa jest również hospitalizacja psychiatryczna w trybie nagłym. Pomoc można także uzyskać, dzwoniąc na bezpłatny telefon zaufania. Dla dorosłych obowiązuje numer telefonu 116 123 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–22.00) – połączenia są bezpłatne, a numer rekomenduje Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. W przypadku dzieci i młodzieży, telefon zaufania ma numer 116 111 – działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Istnieje również możliwość napisania prywatnej wiadomości. Wtedy należy wejść na stronę 116111.plTUTAJ.

Młodzież oraz dzieci mogą skorzystać z czatu i porozmawiać, jak i poprosić o wsparcie. Istnieje również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 12 12 12, który jest bezpłatny i czynny całą dobę.
Listę dostępnych numerów, pod które możesz zgłosić się o pomoc, znajdziesz na forum przeciw depresji

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto