Pokazali się młodzi tancerze

Marcin Niedziółka
15 szczecińskich szkół wzięło udział w VIII międzyszkolnym konkursie tańca nowoczesnego solistów i grup tanecznych „Kontra 2007”. Nagrody rozdano w trzech kategoriach wiekowych.

Na turniej do hali przy ul. Hożej przybyło 90. uczestników. Jury oceniało pomysł na taniec, choreografię, synchronizację i technikę. Zawodnicy wystąpili w trzech kategoriach wiekowych: 10 – 11, 12 – 13 i 14 – 16 lat.

- W pierwszej kategorii pierwszego miejsca nie przyznano, drugie miejsce zajęła Milena Żmurkow z SP nr 10, a trzecie - Zuzia Bestry, Jagoda Adamiak (STO nr 1) – informuje Lena Żbikowska, jedna z ogranizatorek turnieju.

W kategorii wiekowej 12 i 13-latków pierwsze miejsca zdobyły Anna Szydełko i Anna Udałowska (SP nr 11), drugie miejsce wywalczyły Julia Musiej, Ula Kosmala, Dagmara Śliwińska, Weronika Szmadzińska, Paula Mikołajczyk, Magda Szczurowska (SP nr 12). Na trzeciej pozycji uplasowała się Ewa Kozłowska (SP nr 61).

Wśród najstarszych uczniów po palmę zwycięstwa sięgnęły Ewelina Gocłowska, Weronika Gocłowska (Gimnazjum nr 12), drugie miejsce przypadło w udziale siostrom Biance i Soni Turostrowskim (Zespół Szkół nr 43), trzecia lokata w zgodnej opinii jury przypadła Pauli Czaja, Marcie Wnorowskiej, Natalii Lipowicz, Alicji Laskowskiej, Ewelinie Gocłowskiej i Monice Jakubik (Gimnazjum nr 12).

Ponadto jury przyznało dodatkowe nagrody m.in. za: indywidualność taneczną - Amandzie Nabiałczyk z SP nr 42, najbardziej uśmiechnięty zespół - Julii Musiej, Uli Kosmala, Dagmarze Śliwińskiej, Weronice Szmadzińskiej, Paulii Mikołajczyk, Magdzie Szczurowskiej z SP nr 12, i za najciekawszą choreografię - Ewelinie Gocłowskiej i Weronice Gocłowskiej z Gimnazjum nr 12.

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"