Pogoń - Zagłębie 0:0. Portowcy dalej bez porażki [zdjęcia]

Maurycy Brzykcy
Portowcy tym razem tylko zremisowali 0:0 w meczu u siebie z Zagłębiem Lubin. Pogoń dalej jest bez porażki i zajmuje 2. miejsce w tabeli

Przy ustalanie składu na mecz z Zagłębiem, trener Czesław Michniewicz miał mały ból głowy. Z powodu nie do końca zaleczonych urazów tylko na ławce rezerwowych usiedli Wladimer Dwaliszwili czy Rafał Murawski. Oczywiście bardziej dało się odczuć brak na boisku kapitana Pogoni, który na koncie ma już 4 asysty. W jego miejsce trener cofnął Takafumiego Akahoshiego. Z kolei rolę „dziesiątki” miał pełnić 17-letni Marcin Listkowski.

Młody zawodnik znowu nie zawiódł, widać u niego dużą chęć do gry. Szkoda tylko, że nie miał żadnej okazji strzeleckiej. No, ale nic dziwnego, skoro w pierwszej połowie obie ekipy oddały w sumie... jeden celny strzał. Ten był autorstwa Adama Frączczaka, który z Zagłębiem pełnił rolę lewoskrzydłowego. Frączczak dostał doskonałą piłkę na głowę od Miłosza Przybeckiego, jednak jego uderzenie wybronił Konrad Forenc. Niezłe zawody rozgrywał Przybecki, który ciągle nie może pokazać pełni swoich atutów.

Zagłębie przejęło w pierwszej połowie inicjatywę na długie minuty, ale zagrożenia bramki Pogoni nie było. W drugiej połowie drużyny zagrały trochę odważniej. W Pogoni stało się tak po wpuszczeniu na boisko Dwaliszwiliego oraz Patryka Małeckiego. Dalej jednak brakowało celnych strzałów.

Kiedy na kwadrans przed końcem meczu na boisku pojawił się Takuya Murayama w miejsce Sebastiana Rudola, Frączczak przeniósł się do obrony. W meczu z Zagłębiem zagrał aż na trzech pozycjach (oba skrzydła i bok defensywy). Małecki był blisko gola na kilka minut przed końcem, ale jego strzał minął słupek. Po chwili próbował Łukasz Zwoliński i Murayama, dalej jednak bez efektu. W 91. minucie Pogoń mogła stracić gola. Strzał z bliska Arkadiusza Woźniaka wybronił jednak Dawid Kudła. W odpowiedzi okazję na gola miał Jarosław Fojut.

W następnej kolejce Pogoń zagra na boisku Cracovii. Początek meczu w sobotę o godz. 15.30.

Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 0:0
Pogoń: Kudła - Rudol (74 Murayama), Czerwiński, Fojut, Lewandowski - Przybecki (61 Małecki), Akahoshi, Matras, Frączczak, Listkowski (52 Dwaliszwili), Zwoliński.
Zagłębie: Forenc - Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra - Janus, Kubicki, Rakowski (67 Vlaszko), Ł. Piątek, Janoszka (82 Woźniak) - Papadopulos (89 K. Piątek).
Sędziował:Jarosław Przybył (Kluczbork).
Widzów: 6214.
Żółte kartki: Lewandowski, Listkowski ,Fojut, Murayama - Ł. Piątek, Todorovski.