Pogoń wygrywa z Dolcanem i awansuje na 3. miejsce

Piłkarze Pogoni wygrali z zajmującym szóstą lokatę w tabeli Dolcanem Ząbki 2:0.

1:0 Rogalski 18' (rzut wolny)
2:0 Dziuba 47'
**Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Nowak, Wróbel, Hrymowicz, Petrik - Rogalski, Marcin Mysiak, Przytuła, Petasz - Dziuba, Moskalewicz
Dolcan Ząbki:
Misztal - Dadacz, Stawicki, Kosiorowski, Lech -  Hinc, Korkuć, Ziajka, Hirsz - Tataj, Stretowicz ** Żółta kartka: Bartosz Hinc (Dolcan). Czerwona kartka: Hinc (89) - druga żółta. Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk). Widzów: **3000

Spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych. Było zimno i deszczowo. Śliska murawa dodatkowo utrudniała piłkarzom dokładne rozgrywanie piłki.
Pogoń w pierwszej części meczu stworzyła sobie kilka wyśmienitych okazji do zdobycia bramki, wykorzystała jednak tylko jedną. W 18. minucie meczu fanastycznie w rzutu wolnego uderzył Rogalski i Portowcy prowadzili 1:0. Goście mieli znakomitą okazję do wyrównania w 33 minucie. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Lech, ale Janukiewicz popisał się świetną interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.
Druga bramka padła na początku drugiej części meczu. Dziuba, po podaniu Petasza, wyszedł sam na sam z bramkarzem i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie Pogoni. Po tej sytuacji nasi piłkarze nie spoczęli na laurach i dążyli do zdobycia kolejnej bramki. Swoje sytuacje miał Petasz, który kilka razy groźnie uderzał, a także Moskalewicz i Prędota, który zmienił Piotra Dziubę. Żaden z wymienionych zawodników nie był w stanie umieścić piłki w siatce i wynik nie zmienił się aż do końca.**

18.Motor Lublin147:237

Za tydzeń, w poniedziałek 19 października, kolejny mecz na szczycie z udziałem Pogoni. Portowcy zagrają na własnym boisku z Widzewem Łódź.