Pogoń - Warta 2:1: Stracone trzy punkty i... dwóch zawodników

sdf
sdf archiwum / Roger
Warta przegrała w Szczecinie z Pogonią 1:2. Zieloni stracili "tylko" dwie bramki i aż dwóch graczy. Czerwone kartki zobaczyli: Radliński i Ujek.

Przed rozpoczęciem sezonu trener Czesław Jakołcewicz zapowiadał, że w pierwszych czterech meczach nie będzie chciał przegrać. Niestety, już w trzeciej kolejce Warta straciła komplet punktów i dwóch podstawowych zawodników...

W pierwszych minutach Warta nie zachwyciła. To gospodarze kontrolowali i co chwilę zagrażali bramce Łukasza Radlińskiego. W 5. minucie golkiper Warty po raz pierwszy uchronił zespół przed utrata gola wygrywając pojedynek sam na sam z Edim Andradiną. Pięć minut potem groźnie strzelał Mateusz Lewandowski, ale piłka po jego strzale nie trafiła w światło bramki Warty. W 16. minucie ataki gospodarzy przyniosły efekt. Na strzał zza pola karnego zdecydował się aktywny Edi i pięknym strzałem pokonał bezradnego Radlińskiego.

Po utracie gola nieco śmielej zaczęła poczynać sobie Warta. W 25. minucie pierwszy groźny strzał oddał Mariusz Ujek, ale piłka poleciała nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Radosława Janukiewicza. Trzy minuty potem Warciarze dwukrotnie próbowali wykonywali rzut rożny, niestety bezskutecznie. Piłka do siatki Pogoni wpadła za to w 36. minucie. Z rzutu rożnego piłkę w pole karne zacentrował Piotr Reiss, a piłkę do siatki wpakował Krzysztof Gajtkowski, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla Warty. W 55. minucie czerwoną kartkę za faul na Vuku Sotiroviciu otrzymał Łukasz Radliński. W jego miejsce na murawie pojawił się Dominik Sobański, który zmienił Piotra Reissa. Chwilę potem było 2:1 dla Pogoni. Japończyk Akahoshi przymierzył z rzutu wolnego i nie dał szans chwilę wcześniej wprowadzonemu Sobańskiemu. Od utraty bramki piłkarze Warty nie potrafili przez długi czas zagrozić bramce Pogoni. Gospodarze co chwile próbowali zdobyć kolejne bramki, ale swoich szans nie wykorzystał między innymi Marcin Klatt. Warciarze w końcówce oddali jeden strzał i... stracili kolejnego piłkarza. Niezadowolony Mariusz Ujek za dyskusje z arbitrem został wyrzucony z boiska. Warta przegrała z dużo lepiej prezentującą się Pogonią Szczecin tylko 1:2.

Pogoń Szczecin - Warta Poznań2:1 (1:1)
Bramki
: 16. Edi, 58. Akahoshi - 36. Gajtkowski.

Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Radler (27. Kolendowicz), Kucharski, Matuszczyk - Lewandowski (79. Wólkiewicz), Akahoshi, Ława, Andradina, Pietruszka -  Sotirović (68/ Klatt).

Warta: Radliński - Wichtowski, Ngamayama, Jasiński, Kosznik - Magdziarz (81. Sasin), Marciniak, Scherfchen (72. Iwanicki), Reiss (58. Sobański), Gajtkowski - Ujek.

Żółte kartki: Matuszczyk, Andradina - Jasiński, Gajtkowski.

Czerwone kartki: Radliński (55. minuta, Warta, za faul poza polem karnym), Ujek (90. minuta, Warta, za dyskusje z arbitrem).