Pogoń szczęśliwie urwała punkt ŁKS-owi

Kuba Tarantowicz
Ekstraklasa.net
Chaotyczny, ale rozgrywany w niezłym tempie mecz dramatyczną końcówką obejrzeli kibice w Szczecinie. Ostatecznie miejscowa Pogoń zremisowała z Łódzkim Klubem Sportowym 1:1.

O pierwszej połowie właściwie możnaby zapomnieć. Sytuacji bramkowych było bardzo niewiele. Najlepszą zmarnował Adam Frączczak, chyba najaktywniejszy gracz Pogoni w pierwszej części meczu. W 32. minucie w ostatniej chwili wygarnął mu piłkę Bogusław Wyparło.

W drugiej połowie Pogoń rzuciła się do ataku, ale to ŁKS zdobył bramkę. W 60. minucie gola głową strzelił Dariusz Kłus. Asystował przy tej bramce, Jakub Kosecki. Po meczu strzelec gola zadedykował bramkę żonie i dziecku, a także zmarłemu ojcu. ŁKS próbował kontrolować grę, pewnie bronił Wyparło. Pogoń, jednak naciskała bardzo mocno. Trener Płatek dokonał szybko trzech zmian i wprowadził Lebedyńskiego, Kolendowicza i Klatta. Ten ostatni był bardzo aktywny i zupełnie nieuchwytny dla obrońców ŁKS, którzy co chwila uciekali się do fauli.

Sytuacja robiła się nerwowa dla łodzian, których dzielnie wspierało ok. 500 kibiców. Sędzia doliczył aż 5 minut i gdy wydawało się, że 3 punkty pojadą do Łodzi akcję rozpaczy przeprowadził wspomniany Klatt. Były gracz ŁKS został sfaulowany na linii pola karnego przez Łabędzkiego (byłego gracza Pogoni) i po chwili mógł razem z kolegami cieszyć się z przyznanego przez arbitra rzutu karnego. Protesty piłkarzy ŁKS nic nie dały. Do piłki ustawionej na 11 metrze podszedł Piotr Petasz i w chwili, gdy upływała 97. minuta gry, umieścił ją w siatce. Po tym golu sędzia od razu zakończył mecz. Dalej trwały protesty zrozpaczonych piłkarzy ŁKS, ale arbiter, co oczywiste, swojej decyzji nie cofnął.

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.