Pogoń Szczecin odpadła z Pucharu Polski. Portowcy przegrali z II-ligowcem

Pogoń Szczecin przegrała dzisiaj w meczu I rundy Pucharu Polski ...
Pogoń Szczecin przegrała dzisiaj w meczu I rundy Pucharu Polski ... Redakcja MM
Pogoń Szczecin przegrała dzisiaj w meczu I rundy Pucharu Polski z zespołem OKS Olsztyn 0:1. Tym samym odpadliśmy z rozgrywek Pucharu Polski.

OKS występuje w II lidze, jednak w środowym meczu sprawił mnóstwo kłopotów Portowcom, którzy wystąpili w mocno rezerwowym składzie. Z meczu z Piastem Gliwice miejsce w pierwszej jedenastce utrzymał tylko Paweł Grocholski.

I to właśnie chyba brak zgrania i brak podstawowych ogniw w zespole trenera Marcina Sasala sprawił, że I runda Pucharu Polski okazała się dla kandydata do awansu zbyt trudna. Sytuacji w całym spotkaniu było jak na lekarstwo, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Po przerwie szkoleniowiec Pogoni dokonał jednej zmiany. Na boisku za Donalda Djousse pojawił się Radosław Wiśniewski, ale ta roszada także nie przyniosła skutku bramkowego. W drugiej części dogrywki goście wyszli na prowadzenie i już nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

OKS Olsztyn - Pogoń Szczecin 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0)

Bramka: Świderski (108).
Pogoń: Fabiniak - Rogalski, Szałek, Grocholski, Petasz - Wólkiewicz (78 Wójcik), Łuszkiewicz, Mandrysz, Frączczak - Klatt, Djousse (46 Wiśniewski)