Pogoń Szczecin liderem Młodej Ekstraklasy [zdjęcia]

Robert Duchowski
Młodzi Portowcy pokonali na własnym boisku 3:1 Zagłębie Lubin
Młodzi Portowcy pokonali na własnym boisku 3:1 Zagłębie Lubin Andrzej Szkocki
Młodzi Portowcy pokonali na własnym boisku 3:1 Zagłębie Lubin i objęli prowadzenie w tabeli rozgrywek Młodej Ekstraklasy.

"Miedziowi" uchodzą za jeden z najlepszych młodych zespołów w kraju. W poprzednim sezonie zajęli drugie miejsce w Młodej Ekstraklasie. To sprawia, że sobotnia wygrana Portowców potwierdza siłę ekipy prowadzonej przez trenera Adama Gołubowskiego.

W składzie Pogoni znaleźli się zawodnicy pierwszego składu: Donald Djousse, Takafumi Akahoshi, Mateusz Szałek i Radosław Wiśniewski. Cała czwórka spędziła na boisku  po 45 minut i wydatnie przyczyniła się do wygranej.

Do tego czasu Portowcy prowadzili już 2:0. W 28. minucie "Aka" popisał się efektownym podaniem do Kamila Zielińskiego, który pokonał bramkarza strzałem tuż przy słupku. W ostatniej minucie pierwszej połowy Japończyk wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul na Donaldzie Djousse.

W 69. minucie Zagłębie zdobyło bramkę kontaktową po uderzeniu Sebastiana Boneckiego z rzutu wolnego. Wynik ustalił w ostatniej minucie Kamil Zieliński. Było to już dziewiąte trafienie tego zawodnika w tym sezonie.

Po pięciu rozegranych meczach Pogoń ma na koncie 13 pkt. i wyprzedza Zagłębie (również 13 pkt) i Lechię Gdańsk (12 pkt).