Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0. Kucharczyk z kolejnym golem na koncie. ZDJĘCIA

Maurycy Brzykcy
Pogoń Szczecin wygrała drugi mecz z rzędu w stosunku 1:0. Tym razem Portowcy pokonali na własnym boisku Lechię Gdańsk. Jedynego gola spotkania strzelił Michał Kucharczyk. Dla pomocnika to czwarty gol w sezonie ligowym, trzykrotnie jego trafienia decydowały o wyniku pojedynków.

Pogoń zaczęła z Alexandrem Gorgonem i Rafałem Kurzawą w drugiej linii. Dla byłego gracza Górnika Zabrze był to debiut w pierwszym składzie - pomocnik grał na skrzydle, a nie w środku pola. Z kolei w ataku wystąpił Adrian Benedyczak. Po drugiej stronie w napadzie Lechii, wychowanek Pogoni - Łukasz Zwoliński.

Pogoń zaczęła dość odważnie, szybko stworzyła kilka stałych fragmentów gry, które są przecież domeną Portowców. Lechia odwdzięczyła się tym samym. W 17. minucie składna akcja Pogoni i strzał nad bramką Kurzawy po odegraniu Gorgona. Kurzawa był bardzo aktywny w początkowej fazie spotkania, praktycznie tylko on uderzał na bramkę. Po chwili swoją próbę dał Michał Kucharczyk, ale Dusan Kuciak - kolega pomocnika Pogoni ze wspólnych lat w Legii - złapał piłkę. W 23. minucie Portowcy ruszyli lewą stroną. Kucharczyk wypuścił w bój Lusia Matę, który dokładnie dograł w pole karne. Benedyczak uderzył z trudnej pozycji tuż nad bramką.

W 36. minucie znowu przedarł się Mata, ale dobry strzał Kowalczyka wyciągnął Kuciak. Bramkarz Lechii miał mnóstwo pracy w pierwszej połowie. Chwilę później musiał się napocić broniąc strzał Kucharczyka. Kuciak był bohaterem Lechii w pierwszej połowie, ale to wskazywało na dużą przewagę gospodarzy.

Rywale z Gdańska pierwszy celny strzał oddali dopiero w 52. minucie, ale Dante Stipica poradził sobie z nim. Po 64 minutach trener Kosta Runjaic wprowadził na boisko Kacpra Kozłowskiego i Lukę Zahovicia. To jednak nie oni, a Kucharczyk otworzył wynik meczu. Kozłowski (druga asysta w sezonie) wyprowadził szybką kontrę, podał do skrzydłowego, a ten pokonał w końcu Kuciaka. Trzeba przyznać, że zmiany rozruszały Portowców, ale wynikało to później także z faktu, że goście musieli się odsłonić.

W 80. minucie kolejna świetna akcja Pogoni, ale bez łupu bramkowego po strzale Kucharczyka. Próbował głową również Kozłowski, jednak obok słupka. W 88. minucie mało zapracowany w tym meczu Stipica znowu musiał zachować czujność po uderzeniu Zwolińskiego. Portowcy zanotowali drugą wygraną z rzędu i umocnili się na pozycji wicelidera tabeli.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka: Kucharczyk (69).
Pogoń: Stipica - Bartkowski, Triantafyllópoulos, Zech, Mata - Gorgon (65 Zahovič), Dąbrowski, Kowalczyk, Kurzawa (71 Drygas), Kucharczyk (83 Frączczak) - Benedyczak (65 Kozłowski).
Lechia: Kuciak - Kopacz, Maloča, Tobers - Conrado, Gajos, Biegański, Kubicki (81 Udovičić), Pietrzak (62 Saief) - Paixão, Zwoliński.
żółte kartki: Stipica - Saief, Gajos, Kubicki, Zwoliński.