Pogoń Szczecin - Lech Poznań 3:0 ️⚽ Brawo Portowcy! [ZDJĘCIA]

Jakub Lisowski
Pogoń Szczecin stłamsiła Lecha Poznań w 1/16 Pucharu Polski. Zaprocentowała metamorfoza, którą Portowcy przeszli po meczu w Lubinie.

Pogoń zagrała najlepszy mecz w tym sezonie. W końcu widzieliśmy zespół, który nie tylko mówi o chęci zwycięstwa, ale prezentuje to na boisku. Trener Maciej Skorża wystawił do gry piłkarzy, którym po prostu bardzo zależało na rehabilitacji po ligowym meczu w Lubinie (0:3). Tamten występ nie przeszedł bez konsekwencji kadrowych – na ławce rezerwowych pozostali Sebastian Rudol, Rafał Murawski i Tomasz Hołota. Do pierwszego składu wskoczył Jakub Piotrowski, a wrócili do niej Dawid Kort i David Niepsuj. Wszyscy byli wyróżniającymi się piłkarzami środowego spotkania.

Te rozpoczęło się od ataków Pogoni, która narzuciła tempo i warunki gry. Bramka wisiała w powietrzu, ale dobre okazje zmarnowali Adam Frączczak, Dariusz Formella czy Kort. Lech odpowiadał rzadziej, grał z kontry (mógł otworzyć wynik) i miał problemy z ułożeniem swojego występu. Usprawiedliwieniem nie są zmiany w składzie (siedem w wyjściowym składzie w porównaniu ze zwycięskim meczem z Cracovią), które Nenad Bjelica zapowiadał, bo szkoleniowiec ma 18 piłkarzy do gry na wysokim poziomie.

W 38. minucie lewym skrzydłem zaatakował Adam Gyurcso, źle zachował się Jasmin Burić, a wykorzystał to Kort, który inteligentnie się zachował i celnie strzelił. Jeszcze przed przerwą Pogoń zaatakowała kolejny raz. Kort wrzucił piłkę do Formelli, ten ją przyjął i został sfaulowany przez bramkarza. Frączczak pewnie wykorzystał jedenastkę.

Druga połowa to ciąg dalszy koncertu Pogoni. Lech na boisku nie istniał, a dobił go w 78. minucie Kort, który wykorzystał podanie Formelli. A już w doliczonym czasie gry (Portowcy grali już bez Frączczaka, który dostał czerwoną kartkę za kopnięcie przeciwnika w głowę) idealną okazję zmarnował Nunes.

W kolejnej rundzie Pogoń zagra z pierwszoligową Bytowią, która w środę wyeliminowała Lechię Gdańsk (1:0).

Pogoń Szczecin – Lech Poznań 3:0 (2:0)
Bramki: Kort dwie (38. i 78.), Frączczak (45. - karny)
Pogoń: Załuska – Niepsuj Ż, Rapa, Dwali, Nunes Ż – Piotrowski Ż (81. Murawski), Drygas, - Formella, Kort Ż (83. Listkowski), Gyurcso (89. Kowalczyk) – Frączczak ŻCZ (85.).
Lech: Burić – Dilaver, Nielsen, Vujadinović Ż, Kostewicz - Tetteh, Gajos Ż (70. Barkroth) - Makuszewski, Majewski (70. Bille Nielsen), Jóźwiak - Gytkjaer.
Widzów: 5903.