Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1. Robak znowu strzela

Redakcja MM
Redakcja MM
Pogoń Szczecin - Lech Poznań 1:1. Robak znowu strzela Archiwum
Pogoń Szczecin zremisowała z Lechem Poznań 1:1. Pogoń po remisie w Poznaniu: Wiedzieliśmy, że Lech jest ranny. Czujemy lekki niedosyt T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 1:1

Bramki: Pawłowski (71) - Robak (21)

Pogoń: Janukiewicz - Hernani, Golla, Lewandowski, Rudol (52 Murayama), Dąbrowski, Okuno (84 Matras), Murawski, Frączczak, Małecki, Robak (46 Zwoliński)

Pierwsze fragmenty nie były bogate w okazje bramkowe. W jedenastej minucie groźną akcję stworzyli sobie gospodarze. Łukasz Teodorczyk strzelał z jedenastu metrów, jednak skutecznie zablokował go Patryk Małecki.

Kilka minut później Kasper Hamalainen uderzał z prawej strony, jednak dobrze kąt skrócił Radosław Janukiewicz.

W 21. minucie Hernani przytomnie znalazł się w środku pola i zagrał świetną prostopadłą piłkę do Marcina Robaka, a ten wykorzystał sytuację sam na sam i otworzył wynik spotkania.

W 35. minucie kolejną okazję miał Teodorczyk. Napastnik Lecha strzelał sprzed pola karnego, ale skuteczną interwencją wykazał się Radosław Janukiewicz.

Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę przejęli Portowcy. Znakomitą sytuację miał Robak, który strzelał piętą, a chwilę później z dystansu uderzał Maciej Dąbrowski.

Do przerwy Pogoń utrzymała jednobramkowe prowadzenie

W drugiej odsłonie obie drużyny sporo walczyły o piłkę w środku pola. W 71. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Szymon Pawłowski. Rafał Murawski starał się go zablokować, jednak niefortunnie odbił piłkę i skierował ją do własnej bramki.

Lech przejął inicjatywę. Dłużej utrzymywał się przy piłce, kontrolował tempo gry. W 79. minucie groźnie uderzał Teodorczyk. Piłka minęła bramkę Pogoni o kilka centymetrów.

W ostatnich minutach Lech miał jeszcze kilka okazji do strzelenia bramki, jednak żadnej z nich nie wykorzystał. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

- W drugiej połowie zagraliśmy słabo jako zespół - mówi Patryk Małecki, skrzydłowy. - Przyjechaliśmy tu po trzy punkty i szkoda, że ich nie zdobyliśmy.

Piłkarze Lecha po meczu z Pogonią: Dla nas ten remis jest jak porażka