Pogoń Szczecin - Dinamo Zagrzeb 0:1. Kolejny przegrany mecz sparingowy

Niestety, Pogoń Szczecin przegrała w meczu sparingowym w meczu z ...
Niestety, Pogoń Szczecin przegrała w meczu sparingowym w meczu z ... Redakcja MM
Niestety, Pogoń Szczecin przegrała w meczu sparingowym w meczu z Dinamo Zagrzeb.

W piątkowym sparingu na boisku działo się bardzo dużo. Trener Wdowczyk wypuścił w bój najsilniejszy personalnie obecnie skład. Dużo ze sobą współpracowali Patryk Małecki i Marcin Robak. Po jednym z dośrodkowań byłego Wiślaka snajper Pogoni minimalnie chybił uderzając piłkę głową. Wcześniej Chorwaci trafili w słupek.

Na początku drugiej połowy Robak skutecznie dobił strzał Maksymiliana Rogalskiego z rzutu wolnego, ale polski sędzia Paweł Gil odgwizdał spalonego.

Chorwaci, którzy do ligowego grania wracają już za tydzień, groźnie kontrowali i ich szybkie akcje przyniosły powodzenie w 67. minucie. Bramkę dla nich zdobył Duje Cop, 23-letni snajper, wyceniany przez serwis transfermarkt.de na 2,5 mln euro.

Do końca meczu gracze Pogoni szukali bramki wyrównującej. Aktywni byli zwłaszcza młodzi zawodnicy: Michał Walski i Filip Kozłowski. Jednak ani im, ani Rogalskiemu, który minimalnie chybił z dystansu, nie udało się zdobyć gola.

Szczeciński zespół już od 276 minut nie cieszył się z bramki. Jako ostatni trafił Patryk Małecki w przegranym 4:5 meczu z Flotą Świnoujście.

W sobotę kolejny sparing Portowców. O godz. 16.30 czasu polskiego rozpocznie się ich mecz z czołową serbską drużyną, FK Jagodina.

Pogoń Szczecin - Dinamo Zagrzeb 0:1 (0:0)
Bramka: Cop (67).
Pogoń: Janukiewicz (62 Kudła) - Frączczak (46 Marczuk), Hernani (46 Golla), Dąbrowski (70 Rudol), Lewandowski (46 Koj), Bąk (46 Popara), Ława (46 Rogalski), Murayama (65 Walski), Akahoshi (69 Kort), Małecki (46 Kun), Robak (70 Kozłowski).
Dinamo: Sandomierski - Leko, Addy, Simunić, Lima, Ademi, Antolić, Cleyton (46 Halilović) - El Arbi Hillel (67 Beciraj), Fernandes (71 Murić), Cop (83 Brodić).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0