Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1. Udany debiut Jana Kociana [wideo, zdjęcia]

Pogoń Szczecin, pod wodzą nowego trenera Jana Kociana, pokonała Cracovię 2:1 i awansowała w tabeli. Bohaterem meczu Murayama. T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Trener Kocian tak, jak zapowiadał, rewolucji w składzie nie zrobił. Postawił na sprawdzone ustawienie. Tuż za napastnikiem miejsce zajął Takuya Murayama, które świetnie się zaprezentował. Na lewej obronie miejsce zajął Ricardo Nunes.

Mecz na dobre rozkręcił się w drugiej połowie. Zaczęło się w 59. minucie. Po szybkim wyjściu zawodników Pogoni, piłka trafiła do Japończyka. Ten zwodem oszukał obrońcę i posłał pewnym strzałem piłkę do siatki.

W 84. minucie po dobitce strzału Patryka Małeckiego znowu cieszył się z całym stadionem. Ten niezły występ Portowców zniszczyła trochę sytuacja z 89. minuty, gdy po błędzie defensywy do siatki Pogoni trafił Budziński.

Pogoń wskoczyła do górnej połówki tabeli.

Pogoń Szczecin - Cracovia 2:1 (0:0)

Bramki: Murayama 2 (59, 84) - Budziński (89).

Pogoń: Janukiewicz - Rudol, Golla, Hernâni, Nunes - Kun (61 Bąk), Murawski, Rogalski (79 Matras), Murayama, Małecki - Zwoliński (90 Kozłowski).

Cracovia: Pilarz - Rymaniak, Żytko, Jaroszyński - Deleu, Dąbrowski (86 Kapustka), Marciniak, Budziński, Dialiba - Rakels, Zjawiński (58 Kita).

żółte kartki: Murawski, Zwoliński - Marciniak.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).

widzów: 4354.