Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 0:2. Kolejna przegrana w sparingu [zdjęcia]

Pogoń Szczecin przegrała w trzecim kolejnym sparingu rozegranym w Pobierowie. Tym razem Portowcy ulegli 0:2 pierwszoligowej Arce Gdynia. Trener Dariusz Wdowczyk postawił w obu połowach na dwie różne jedenastki.

Portowcy wystąpili bez pięciu lekko kontuzjowanych zawodników: Michała Koja, Marcina Robaka, Wojciecha Lisowskiego, Takuyi Murayamy i Jakuba Bąka. Wszyscy mają problemy mięśniowe spowodowane zmianą nawierzchni treningowej na sztuczną.

Trener Pogoni Dariusz Wdowczyk przyglądał się grze testowanego Serba Pavle Popary, który wystąpił jako defensywny pomocnik. Wypadł poprawnie. Bez błysku w zespole Arki prezentował się natomiast Radosław Wiśniewski, którego Pogoń chce wypożyczyć do tego pierwszoligowca.

Mecz toczył się w szybkim tempie, zawodnicy obu ekip walczyli o każdą piłkę, doskakiwali do siebie. Na pierwszą połowę Pogoń wyszła w eksperymentalnym składzie, przednie formacje tworzyli nowi bądź testowani zawodnicy, dlatego też brakowało zrozumienia. Z dobrej strony pokazał się Dominik Kun. Imponował szybkością, grał przebojowo, szukał gry, walczył o każdą piłkę. Pozytywnie wypadł też Patryk Małecki. Na drugą część wyszła kolejna dziewiątka graczy, pełny mecz rozegrali jedynie Popara i Rudol.

Pierwszą bramkę dla Arki zdobył urodzony w... Szczecinie Michał Szubert, były gracz m.in. Salosu i Dębu Dębno. W 20. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z Radosławem Janukiewiczem. Golkiper Portowców miał dużo pracy w całym meczu. Jego koledzy bramce Arki najbardziej zagrozili tuż przed przerwą (próbowali Rudol i Małecki) i zaraz po niej (minimalnie chybił Paczuk).

W 72 minucie, po stałym fragmencie gry, gola dla Arki zdobył Piotr Tomasik. To kolejny raz, w którym Portowcy tracą bramkę po rzucie rożnym.

To trzecia sparingowa porażka Portowców. Poprzednio przegrali z innymi pierwszoligowcami: Chojniczanką (1:4) i Flotą (4:5). W sobotę Pogoń zagra w Pobierowie z Błękitnymi Stargard. Będzie to ostatni sparing w trakcie obozu i po jego zakończeniu zespół wróci do Szczecina. W poniedziałek Portowcy wylatują do Turcji.

Pogoń Szczecin - Arka Gdynia 0:2 (0:1)

Bramki: Szubert (20), Tomasik (72).

Pogoń: I połowa: Janukiewicz - Rudol, Hernani, Fijałkowski, Lewandowski, Małecki, Ouedraogo, Walski, Popara, Kun, Kozłowski. II połowa: Kudła - Frączczak, Dąbrowski, Rudol, Jałoszyński, Kort, Popara, Akahoshi, Ława, Bartoszewicz, Paczuk.

Arka: I połowa: Szromnik - Cienciała , Juraszek, Marcjanik, Glauber, Nalepa, Rzuchowski, Wiśniewski, da Silva, Wojowski, Szubert. II połowa: Szromnik Budka, Jarzębowski, Radzewicz, G.Avans, Pruchnik, Wiśniewski, Szwoch, Tomasik, Aleksander.