Pogoń Nowa strzela 10 goli

Marcin Niedziółka
W meczu o mistrzostwo B klasy Pogoń Nowa pokonała Zorzę Tychowo 10:2. W barwach Pogoni wystąpił Mariusz Kuras.

Pogoń Szczecin Nowa - Zorza Tychowo 10:2 (7:1)

Pogoń Nowa: Rejman - Pawlak (Pietryszen), Misiura - Trzeźwiński, Dmowski, Kuras (Nocko), Wójtowicz, Matlak - Toboła (Więcławski), Kaleciński**

Widzów: ok. 1500

Bramki: Toboła (4), Kaleciński (2), Dmowski (2), Nocko, Matlak

Na boisku nr 2 o godz. 12 przy ul. Twardowskiego Pogoń Nowa podejmowała gości z Tychowa. Piłkarze ponownie odnieśli efektowne zwycięstwo. Tym razem w meczu padło 12 goli, z czego dziesięć strzeliła Pogoń Nowa. W spotkaniu wystąpił Mariusz Kuras, były trener i zawodnik szczecińskiego klubu. Zagrał 32 minuty.

Wynik otworzyła bramka Dmowskiego. Kilkanaście minut później do siatki trafił Toboła. Kontaktowego gola zawodnicy Zorzy zdobyli jeszcze w pierwszej części gry, ale zawodnicy Pogoni dominowali na całym boisku. Do przerwy padło jeszcze 5 bramek i do przerwy Pogoń prowadziła 7:1. Strzelali Toboła (3) i Kaleciński (2)

Po zmianie stron jeszcze czterokrotnie bramkarze wyjmowali piłkę z siatki. Trzy z nich były autorstwa szczecinian. Ostatnia bramka spotkania była setnym golem Pogoni Nowej strzelonym w rozgrywkach B klasy. Jubileuszowe trafienie należało do Grzegorza Matlaka.