Pogoń lepsza od KP Police

Portowcy pokonali dziś zespół III ligowy zespół KP Police 2:0 po bramkach Tomasza Parzego i Cezarego Przewoźniaka.

Bramki:
1:0 Parzy (39 min.)

2:0 Przewoźniak (72 min.)

Pogoń: Judkowiak
(46' Łapczyński), Kargol ( 60' Zawadzki), Tychowski ( 46' Przewoźniak), Skrzypek, Niedźwiecki ( 71' Wójtowicz), Jarymowicz, Żaczek (46' Biliński), Kosakowski (46' Skórski), Walburg ( 46'
Dymek), Parzy (55' Rydzak), Kowal

Spotkanie zostało rozegrane na bocznym boisku przy Twardowskiego. Był to pierwszy mecz naszych zawodników w Szczecinie pod wodzą nowego trenera.

W pierwszej połowie szczecinianie nie mogli poradzić sobie z dobrą defensywą przeciwnika.
Portowcy za głęboko się cofnęli i nie byli w stanie wyprowadzać dobrych ataków.
Dogodną szansę do zdobycia bramki miał Andrzej Tychowski. Po dośrodkowaniu Parzego środkowy obrońca Pogoni uderzył głową w długi róg bramki jednak bramkarz KP – Gumowski wyciągnął się jak struna i obronił strzał.

Bramkę udało się jednak zdobyć w 39 minucie. Piłkę z prawej strony boiska dośrodkował Kargol, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Parzy i pokonał bramkarza gości strzałem głową. Rezultat nie zmienił się już do końca pierwszej połowy.

Druga część gry to już duża lepsza gra Pogoni. Już w pierwszej akcji Skórksi groźnie uderzał na bramkę. Nasi zawodnicy konstruowali dużo groźnych akcji i mieli kilka okazji do zdobycia bramki. Zmiany jakie przeprowadził trener Mariusz Kuras od razu przyniosły efekt i obraz gry od razu się zmienił.

Wynik spotkania ustalił Cezary Przewoźniak, który zagrał na skrzydło do Ropiejki, ten odegrał mu piłkę i napastnik Pogoni zmylił bramkarza i posłał piłkę do bramki.