Pogoń – Lech 0:2: Szczecin zdobyty!

Zenon Zabawny
Piłkarze Kolejorza kontynuują świetną passę meczów na wyjeździe. ...
Piłkarze Kolejorza kontynuują świetną passę meczów na wyjeździe. ... Sebastian Wołosz/gs24.pl
Piłkarze Kolejorza kontynuują świetną passę meczów na wyjeździe. W Lany Poniedziałek pewnie pokonali Pogoń Szczecin.

W świąteczny poniedziałek piłkarzom Lecha przyszło zmierzyć się w Szczecinie z przeżywającą kryzys Pogonią Szczecin. Beniaminek w rundzie wiosennej spisuje się fatalnie – w czterech meczach zdobył zaledwie jeden punkt i w konsekwencji w Szczecinie doszło do zmiany trenera. Nowym szkoleniowcem Portowców został Dariusz Wdowczyk. I właśnie styl gry Pogoni po zmianie trenera stanowił największą niewiadomą przed tym spotkaniem, ale i tak zdecydowanym faworytem starcia był świetnie punktujący na wyjeździe Kolejorz.

Jako pierwsi groźniej zaatakowali gospodarze – w12. minucie Lecha przed utratą gola uratował Jasmin Burić, który obronił „główkę” Hernaniego.

Sześć minut później swoją okazję mieli lechici. Po dośrodkowaniu bardzo aktywnego od pierwszych minut Gergo Lovrencisca głową na bramkę Pogoni uderzał Łukasz Teodorczyk. Niestety, piłka odbiła się od słupka i wyszła w boisko.

Wreszcie w 29. minucie Kolejorz objął prowadzenie, a niczym rasowy napastnik zachował się Marcin Kamiński. Znakomitym podaniem do obrońcy Lecha popisał się Łukasz Teodorczyk.

Druga połowa rozpoczęła się w sposób wymarzony dla lechitów. Gergo Lovrencics przejął piłkę na własnej połowie i popędził prawym skrzydłem w kierunku bramki Pogoni. Węgier zagrał do środka, do Aleksandra Toneva, który pewnym strzałem z 16 metrów podwyższył na 2:0.

Od tej chwili poznaniacy skupili się na obronie i długim rozgrywaniu piłki. Drużyna Pogoni nie potrafiła znaleźć recepty na dobrze zorganizowanych podopiecznych Mariusza Rumaka i prowadzenie Lecha wydawało się niezagrożone.

Wynik 0:2 utrzymał się do ostatniego gwizdka. Kolejorz wygrał ósme spotkanie wyjazdowe z rzędu, zachowując drugie miejsce w tabeli. Na uwagę zasługuje bardzo dobra postawa Gergo Lovrencicsa, który po udanym debiucie w barwach Kolejorza, później często zawodził.

Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:2 (0:1)