Pogoń Handball zagra w I lidze! (wideo + zdjęcia)

Szczypiorniści ze Szczecina zremisowali wczoraj z Energetykiem Gryfino 26:26 (13:14) i zapewnili sobie awans do I ligi.

Od samego początku tego spotkania widać było, że walka o zwycięstwo będzie toczyła się do ostatniego gwizdka. Lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie, ale Energetyk świetnie odrabiał straty i przez większość czasu gry był remis.
Do Szczecina przyjechała spora grupa kibiców z Gryfina, która przez cały mecz głośno dopingowała swoich ulubieńców. Doping bardzo pomógł gościom, którzy pod koniec pierwszej połowy zaczęli grać nieco lepiej. Udało im się wyrównać do stanu po 11, a później objąć prowadzenie, którego nie oddali do końca pierwszej połowy. Ostatecznie do przerwy Pogoń przegrywała 13:14.

Od początku drugiej połowy Pogoń rzuciła się do odrabiania strat. Energetyk jednak grał bardzo dobrze w defensywie i zdobywanie punktów przychodziło naszym zawodnikom z ogromnym trudem. W 38 minucie czerwoną kartkę za trzy kary dwuminutowe otrzymał zawodnik z Gryfina, Janusz Palto i od tego momentu gospodarzom grało się nieco łatwiej.
Pogoni udało się odrobić stratę i wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Szczecinianie mieli ogromną szansę na podwyższenie wyniku i dobicie rywali, ale w bramce Energetyka świetnie spisywał się Mateusz Fornal, który obronił kilka strzałów w sytuacji sam na sam.
Na trzy minuty przed końcem na tablicy świetlnej znów pojawił się remis. Oba zespoły miały jeszcze kilka sytuacji do zdobycia kolejnych bramek, ale żadnemu to się nie udało. Mecz zakończył się wynikiem 26:26, remis ten dał upragniony awans szczecińskiej drużynie.
Po ostatnim gwizdku sędziego można było już otwierać szampany, a zawodnicy oraz trener nie kryli wzruszenia. Wszyscy czekali na ten moment przez cały długi sezon i ich marzenia w końcu się ziściły.