Pogoń Handball mistrzem jesieni!

Szczypiorniści Pogoni pokonali we własnej hali Pomezanię Malbork 33:30 (19:16) i po pierwszej połowie rozgrywek są liderem tabeli II ligi mężczyzn.

Spotkanie od początku stało na bardzo wysokim poziomie. Widać było, że na parkiecie grają ze sobą pierwsza i trzecia drużyna tabeli. Jednak gospodarze szybko objęli kilkubramkowe prowadzenie. Była to zasługa świetnej gry w defensywie, co pozwalało na przeprowadzenie groźnych i skutecznych kontr. To była najmocniejsza broń naszego zespołu w pierwszej części meczu. Goście nie zamierzali oddać zwycięstwa bez walki i cały czas starali się odrobić straty. Jednak po pierwszej połowie nasz zespół prowadził 19:16.

Druga część spotkania był bardziej wyrównana. Po zmianie stron goście przejęli inicjatywę i udało im się doprowadzić do remisu. Pogoń szybko wróciła do dobrej gry w defensywie i znów skutecznie kontratakowała. Przez pozostałą część drugiej połowy na tablicy świetlnej nasz zespół miał cały czas trzypunktową przewagę. Pomimo tego, że ta połowa zakończyła się wynikiem 14:14, Portowcy wygrali całe spotkanie dzięki zaliczce z pierwszej części gry.

To zwycięstwo zapewniło naszym piłkarzom pozycję lidera tabeli na koniec rundy jesiennej. Szczecinianie rozegrali w niej dziesięć spotkań i przegrali zaledwie jedno. Dodatkowo byli niepokonani we własnej hali, w której wygrali wszystkie sześć spotkań. Teraz szczypiorniści mają ponad miesiąc wolnego. Kolejny ligowy mecz rozegrają 16 stycznia.