Pogoń Baltica zagra o 3. miejsce [wideo, zdjęcia]

Piłkarki Pogoni Szczecin przegrały 19:26 z Vistalem Gdynia w ...
Piłkarki Pogoni Szczecin przegrały 19:26 z Vistalem Gdynia w ... old
Piłkarki Pogoni Szczecin przegrały 19:26 z Vistalem Gdynia w meczu półfinałowym rozgrywanego w szczecińskiej hali przy ul. Twardowskiego Final Four Pucharu Polski.

W finale Vistal zagra z Zagłębiem Lubin, które pokonało Start Elbląg 33:20.

Pogoń mecz z Vistalem zaczęła bardzo źle, od 4 (!) zmarnowanych rzutów karnych. Gdynianki prowadziły już różnicą 4 trafień, ale gospodynie zaczęły indywidualnie kryć Iwonę Niedźwiedź, motor napędowy rywalek i zdołały podgonić wynik, ale nie na długo.

Na początku drugiej połowy Vistal wypracował sobie bezpieczną przewagę i pewnie awansował do finału. Pogoń natomiast utrzymała nieskuteczność z 7. metrów - łącznie w całym meczu szczecinianki wykorzystały zaledwie 2 z 9 rzutów karnych!

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Małgorzatę Gapską, świetnie dysponowaną bramkarkę Vistalu.

W pierwszym sobotnim półfinale Zagłębie do przerwy gromiło Start Elbląg 21:6. W drugiej połowie rywalki Pogoni w fazie play off zdołały nieco zmniejszyć stratę, ale to Miedziowe bez problemu awansowały do finału, który zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 18 (transmisja w Polsat Sport). O godz. 15.30 Pogoń zagra ze Startem o 3. miejsce.

Vistal Gdynia - Pogoń Baltica Szczecin 26:19 (15:10)

Vistal: Katarzyna Janiszewska 8, Iwona Niedźwiedź 7, Loredana Matyka 4, Karolina Kalska 3, Aleksandra Zych 2, Patrycja Kulwińska 1, Emilia Glińska 1.

Pogoń: Małgorzata Stasiak 5, Agata Cebula 4, Monika Stachowska 2, Stefka Agova 2, Hanna Jaszczuk 2, Martyna Huczko 1, Patrycja Królikowska 1, Romana Fornalik 1, Patrycja Noga 1.