Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 24:25 [wideo]

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 24:25
Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 24:25 Olimpia Dudek
Pogoń Baltica Szczecin przegrała z Vistalem Gdynia 24:25.

Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia 24:25 (14:14)

Pogoń: Płaczek, Szywerska - Stasiak 8, Agova 6, Cebula 4, Sabała 2, Jakubowska 1, Stachowska 1, Yashchuk 1, Głowińska 1, Piontke, Królikowska, Zimny, , Fornalik, Huczko.

Pierwsze na prowadzenie wyszły przyjezdne, ale nasze szczypiornistki szybko odrobiły straty.

Od stanu 3:3 mecz miał wyrównany przebieg, a gra toczyła się bramka za bramkę. Gdynianki potrafiły odskoczyć najwyżej na dwa trafienia, ale zawodniczki Pogoni cały czas utrzymywały kontakt z rywalkami. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 14:14.

Druga połowa rozpoczęła się od skutecznej obrony obu zespołów. Pogoń miała jednak problemy z przedarciem się przez defensywę Vistalu i przez kwadrans zdołała zdobyć tylko 3 bramki. Gdynianki zaczęły zdobywać przewagę w ostatnich dziesięciu minutach gry i prowadziły 24:21. Pogoń doprowadziła do wyniku 24:25, ale na zdobycie bramki na remis, która zapewniłaby dogrywkę nie starczyło już czasu.

Kolejne spotkanie w niedzielę o godzinie 16 w Szczecinie. Jeśli wygra Pogoń, to o brązowym medalu zadecyduje piąty mecz, który odbędzie się za tydzień w Gdyni.