Pogoń Baltica przełamała złą passę i jest bliżej play off [zdjęcia]

Redakcja MM
Redakcja MM
Szczypiornistki Pogoni Baltica pokonały Start Elbląg 34:30. Była to pierwsza wygrana szczecinianek w historii pojedynków z tym zespołem. Dotąd przegrały z nim wszystkie 6 spotkań.

Od początku pierwszej połowy Pogoń miała zdecydowaną przewagę. Szczecinianki bardzo dobrze grały w obronie, co dało pole do popisu skrzydłowym. Z lewej strony bramkę Startu bombardowała Hanna Jaszczuk, z prawej zaś Katarzyna Sabała, której rywalki zostawiały stanowczo zbyt wiele miejsca.

Pogoń przed przerwą miała jeden dłuższy przestój. Między 12. a 19. minutą gospodynie pozwoliły przyjezdnym wyciągnąć rezultat z 8:3 na 9:8. Szczecinianki nie dały jednak Startowi doprowadzić do remisu i odskoczyły na 19:13 po 30

minutach

.

Na początku drugiej połowy Pogoń umiejętnie powiększała przewagę, aż trafił się jej drugi w tym meczu przestój. Z wyniku 24:16 zrobiło się 27:25 na 10 minut przed końcem spotkania.

Znów w samej końcówce meczu zrobiło się bardzo nerwowo. Start zagęścił obronę i nie pozwalał Pogoni na zbyt wiele w ataku. Szczecinianki jednak się pozbierały i nie dały sobie wydrzeć wygranej.

Po 20. rozegranych spotkaniach Pogoń ma na swoim

koncie

19 punktów. Następny mecz szczecinianki rozegrają w najbliższą środę. Będą to derby Pomorza Zachodniego z Politechniką Koszalin.