Pogoń Baltica - Ardesen GSK 31:26. Szczypiornistki awansowały do półfinału Challenge Cup!

Paweł Pązik
Archiwum
Szczypiornistki Pogoni Baltica wygrały z tureckim zespołem Ardesen GSK 31:26 w drugim meczu ćwierćfinału Challenge Cup, odrobiły trzybramkową stratę z pierwszego spotkania i awansowały do półfinału. Pogoń dziś poznała też rywala w ćwierćfinale play off Superligi.

Pogoń dziś poznała też rywala w ćwierćfinale play off Superligi.

Oba ćwierćfinałowe mecze rozegrano w Turcji. W pierwszym spotkaniu gospodynie wygrały 31:28. Udanie rozpoczęły też rewanż. Do przerwy Ardesen GSK prowadził 13:11.

W drugiej połowie wiatr w żagle złapała Pogoń. Już w 34. minucie szczeciniaki wyszły na prowadzenie i nie oddały go już do końca. Nie popisali się tureccy kibice, którzy w końcówce rzucali na boisko różne przedmioty. Pogoń ostatecznie zwyciężyła 31:26.

W półfinale Challenge Cup zagra z ukraińską Galitczanką, która wyeliminowała serbski ZRK Naisa Nis (28:22, 27:20). Terminy meczów o finał to 4-5 kwietnia i 11-12 kwietnia. Spotkania najpewniej będą przełożone na inne dni, bo Pogoń w drugim terminie bierze udział w Final Four Pucharu Polski.

Szczeciński zespół dziś poznał też rywala w ćwierćfinale play off Superligi. Pogoń zagra z Zagłębiem Lubin. Pierwszy mecz w Lubinie 28 lub 29 marca, drugie spotkanie w Szczecinie 1 kwietnia, ewentualnie trzecie starcie 8 kwietnia ponownie w Lubinie.