Pogoń '04 zakończyła jesień na czwartym miejscu

Futsaliści Pogoni zremisowali na wyjeździe 2:2 z FC Nova Katowice i przed rundą rewanżową są na znakomitej pozycji do walki o medale.

FC Nova Katowice - Pogoń '04 Szczecin 2:2 (0:0)
Bramki:
1:0 Andre 24'
1:1 Dawid Wiśniewski 27'
1:2 Volodymyr Nudyk 36'
2:2 Halison 37'

Podopieczni Gerarda Juszczaka są w świetnej formie. Do Katowic jechali bez żadnej presji, ponieważ plan na rundę jesienną wykonali z nawiązką i już przed tym meczem wiedzieli, że pozostaną na bezpiecznej pozycji. Gospodarze natomiast za wszelką cenę chcieli wygrać i spędzić zimę na pozycji lidera.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Obydwa zespoły grały bardzo mądrze i nie pozwalały rozwinąć skrzydeł rywalom. Piłkarze skupiali się głównie na defensywie, dlatego po pierwszych dwudziestu minutach wynik nie zmienił się. Dużo więcej działo się po zmianie stron.

Od samego początku drugiej połowy mocniej zaatakowali gospodarze, którzy zaledwie po 4 minutach prowadzili po golu Andre. Nasz zespół szybko jednak zniwelował straty i już po 3 minutach Wisniewski wykończył świetną akcję całego zespołu i doprowadził do remisu. Od tego momentu szczecinianie przejęli inicjatywę na parkiecie. Coraz śmielej atakowali bramkę rywali i mieli kilka bardzo dogodnych okazji do objęcia prowadzenie. Niestety żadnej z nich nie udało się wykorzystać.

Gospodarze byli bezradni i musieli ostro faulować, żeby zatrzymać naszych piłkarzy. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 36 minucie sędzia podyktował rzut karny za szósty faul katowiczan. Pewnie wykorzystał go Nudyk i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Było to już 10 trafienie tego Ukraińca w lidze. Warto także dodać, że Nudyk zdobywał bramki w pięciu ostatnich meczach Pogoni 04.

Po zdobyciu drugiego gola nasi zawodnicy nieco się rozluźnili i minutę później znów był remis, tym razem do siatki trafił Halison. Do końca spotkania wynik nie zmienił się i drużyny podzieliły się punktami.