Pogoń 04 wciąż niepokonana u siebie

Paweł Majchrzak
Pogoń 04 Szczecin odniosła kolejne zwycięstwo na własnym parkiecie. "Zero-czwórka" pokonała Red Devils Chojnice 7:5 i pozostaje niepokonana na własnym terenie.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w 13. minucie wyszli na prowadzenie. Dwie minuty później po faulu Dominika Kubraka goście zdobyli drugą bramkę - rzut karny wykorzystał Mariusz Kaźmierczak. 60 sekund później było już 0:3 po trafieniu Sobańskiego. Wynik zmobilizował gospodarzy. Już w 17. minucie przedłużony rzut karny Wykorzystał Volodymyr Nudyk, a bramkę kontaktową tuż przed przerwą zdobył Mikołajewicz. Po 20 minutach gry Pogoń przegrywała 2:3.

Po przerwie to gospodarze atakowali, jednak na bramkę wyrównującą kibice czekali aż do 27. minuty gry, kiedy strzałem w okienko bramkę zdobył Kubik. Red Devils nie zamierzali jednak oddać zwycięstwa bez walki - w 31. minucie goście ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Olegsa Matviejevsa. Portowcy znów musieli odrabiać straty, co udało się w 34. minucie meczu po raz drugi piłkę w siatce umieścił Nudyk. Cztery minuty później Ukrainiec ponownie błysnął najpierw wymanewrował bramkarza gości, a następnie wyłożył piłkę Mariuszowi Lewandowskiemu, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Chwilę później Lewandowski musiał opuścić boisko za drugą żółtą kartkę i Pogoń 04 od tego momentu grała w czwórkę. Goście zaryzykowali i zagrali z lotnym bramkarzem, co udało się wykorzystać szczecinianom. Po jednym z ataków "Czerwonych Diabłów" piłkę złapał Kubrak i zagrał ją do Łukasza Żebrowskiego, który podwyższył wynik na 6:4. Końcówka była nerwowa - na 30 sekund przed końcem Kaźmierczak zdobył bramkę kontaktową, gospodarze mądrze przetrzymali jednak w końcówce piłkę. W ostatniej sekundzie meczu wynik spotkania ustalił Nudyk.

Pogoń 04 Szczecin - Red Devils Chojnice 7:5 (2:3)