Pogoń 04 wciąż na fali

Piłkarze Pogoni 04 Szczecin zremisowali na wyjeździe 2:2 (2:1) z Clearexem Chorzów i zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli.

Szczecinianie pojechali do Chorzowa w dniu spotkania i po opuszczeniu autokaru mieli zaledwie kilka godzin na przygotowanie się do meczu. Pomimo tego od pierwszych minut nie było u nich widać oznak zmęczenia. Już w piątej minucie meczu objęli prowadzenie po bramce Mykoli Radko. Gospodarze szybko odpowiedzieli na to trafienie i już w 10 minucie spotkania na tablicy wyników był remis po bramce Michała Słoniny.

Ostatnie dziesięć minut pierwszej połowy meczu to bardzo wyrównana gra obydwu zespołów. Szczególnie w defensywie, napastnicy mieli spore problemy z oddawaniem strzałów na bramkę. Wydawało się, że takim wynikiem zakończy się ta część spotkania, jednak w 19 minucie Portowcy przeprowadzili świetną akcję, którą na bramkę zamienił Łukasz Żebrowski.

W drugiej części spotkania do ataku rzucili się gospodarze, jednak Pogoń świetnie się broniła i nie pozwalała strzelić sobie bramki. Dopiero w 32 minucie Słonina po raz drugi pokonał Kubraka i doprowadził do remisu. Jak się później okazało byłą to ostatnia bramka w tym spotkaniu. W końcówce spotkania obydwie drużyny za wszelką cenę chciały zdobyć zwycięskiego gola, jednak żadnej się ta sztuka nie udała i zespoły podzieliły się punktami.

Nasi zawodnicy zdobyli kolejny bardzo ważny punkt w tym spotkaniu i są niepokonani już do dziewięciu spotkań. Jest to absolutny rekord w historii klubu. Dodatkowo szczecinianie nie przegrali jeszcze w tym sezonie meczu na wyjeździe. Za dwa tygodnie do Szczecina przyjedzie Marwit Toruń, przedostatnia drużyna ligi.