Pogoń 04 walczy o utrzymanie w ektraklasie

Portowcy zremisowali 2:2 (2:1) z Mariossem Gazownik Wawelno w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie w ekstraklasie futsalu.

Wynik pierwszego meczu jest korzystny dla naszego zespołu. Pozostaje jednak mały niedosyt gdyż po 12 minutach gry nasza drużyna prowadziła 2:0 po golach Radko Mykola i Sergiya Kostyuchenki. Do przerwy gospodarze tego spotkania zdołali jeszcze zdobyć kontaktową bramkę.

Po przerwie Pogoń skupiła się na obronie rezultatu. Szczecinianie rzadko stwarzali sobie sytuacje pod bramką rywali, ale dobrze zatrzymywali ataki gospodarzy. W samej końcówce meczu, po sześciu faulach naszego zespołu, sędzia musiał podyktować przedłużony rzut karny, który wykorzystali piłkarze z Wawelna i doprowadzili do remisu.

Do końca meczu wynik nie zmienił się. Już w niedzielę o godzinie 18 w hali przy ul. Twardowskiego odbędzie się rewanżowe spotkanie, które zadecyduje o tym czy Pogoń 04 utrzyma się w ekstraklasie futsalu.