Pogoń 04: W Wielki Piątek zagrają o miejsce na podium

Podopieczni Gerarda Juszczaka wciąż mają spore szanse na to, by ...
Podopieczni Gerarda Juszczaka wciąż mają spore szanse na to, by ... Maciek Homis
Podopieczni Gerarda Juszczaka wciąż mają spore szanse na to, by na koniec sezonu znaleźć się na podium. Będzie to jednak piekielnie trudne zadanie, ale nie niewykonalne. Wiele wyjaśni piątkowy mecz.

Pogoń ’04 Szczecin – Rekord Bielsko-Biała
Piątek, 22 kwietnia, g. 19:00

Hala przy ul. Twardowskiego
Wstęp WOLNY!

Do końca sezonu 2010/11 pozostały jeszcze cztery kolejki. Pogoń ’04 traci do trzeciego miejsca aż pięć punktów. To w perspektywie 4. spotkań naprawdę dużo. Trzeba jednak „wziąć poprawkę” na to, że szczecinianie zagrają dwa bezpośrednie mecze z rywalami w walce o brązowy medal Mistrzostw Polski. W dodatku oba przyjdzie im zagrać we własnej hali, co z pewnością będzie atutem szczecinian. W piątek „Zero-czwórka” zmierzy się z czwartym obecnie Rekordem Bielsko-Biała (do którego ma 4 punkty straty), a za dwa tygodnie zagra u siebie z trzecim aktualnie Borutą Zgierz. Przed tym drugim spotkaniem szczecinian czeka wyjazd do Polkowic na mecz z TPH (w długi majowy weekend). Sezon futsalowy skończy się w połowie maja, a Pogoń ’04 zagra w Pniewach ze starym (i prawdopodobnie zarazem nowym) Mistrzem Polski.

Końcówka ligi to dla szczecinian przede wszystkim pojedynki z czołówką ligi. Zespół Gerarda Juszczaka niejednokrotnie w tym sezonie pokazał, że potrafi rywalizować z najlepszymi. Dlatego nikt nie stawia na drużynie ze Szczecinia krzyżyka. Przeciwnie – zarówno Rekord jak i Boruta obawiają się spotkania z Pogonią ’04.

Nasz  przeciwnik w ubiegły weekend zrobił duży krok do tego, by zagrać w „Final Four” Halowego Pucharu Polski. Rekord wygrał w pierwszym ćwierćfinałowym meczu z Red Devils Chojnice 4:2. Spotkanie odbywało się w Chojnicach, a rewanż Rekord rozegra u siebie. Niemal pewne jest, że to właśnie bielszczan zobaczymy w najlepszej czwórce pucharu.

Piłkarze z Bielska-Białej także w lidze radzą sobie ostatnio średnio. Podobnie jak Pogoń ’04, Rekord walczy o trzecie miejsce na koniec sezonu. Aktualnie jest na czwartym i do trzeciego Boruty traci punkt. Bielszczanie od pewnego czasu gonią klub ze Zgierza, a w poprzedniej kolejce podejmowali go na własnym parkiecie. Wygrana 4:2 pozwoliła zbliżyć się do rywala. Ciekawostką jest fakt, że Rekord zdobył 3 gole w ostatnich dwóch minutach meczu!

Rekord gra bardzo regularnie, ale ma problemy ze zdobywaniem oczek na parkietach rywala. W ostatnich sześciu kolejkach zdobył 9 punktów, wygrywając trzy mecze u siebie. Wszystkie trzy wyjazdowe spotkania przegrał. Futsaliści z południa Polski zapewne będą mieli w głowie te niepowodzenia, gdy przyjadą do Szczecina.

Pogoń ’04, która w ostatniej kolejce zakończyła passę pięciu meczów bez porażki (przegrała w Chojnicach z Red Devils 5:7 po pięknym meczu), liczy na mocne wsparcie kibiców. W ostatnim meczu w Szczecinie pozwoliło to osiągnąć remis z liderem – Wisłą Kraków. Teraz podopieczni Gerarda Juszczaka będą chcieli zostawić w Szczecinie całą pulę.

Atrakcje dla kibiców

Kibice mogą oczywiście liczyć na atrakcje, które stały się znakiem firmowym Pogoni '04 i nie tylko! Będą więc tradycyjne losowanie nagród w przerwie (udział biorą wszyscy, na podstawie bezpłatnych biletów wydawanych przy wejściu) oraz konkurs rzutów karnych. Uczesnicy będą mogli wygrać atrakcyjne nagrody!

• 10 zaproszeń na seans filmowy do kina "Helios"
  • 10 karnetów wstępu na kręgielnię "MK Bowling" w Galaxy
  • 5 zaproszeń do pizerii "Marco Polo"
  • 10 zaproszeń do "Fitness Club Universum" przy al. Wojska Polskiego
  • 5 piłek z autografami fustalistów Pogoni '04

Sponsorem piątkowego spotkania jest szkoła nurkowania "Dive Academy", która przygotowała dla kibiców specjalną niespodziankę. - Każdy, kto przyjdzie na mecz z szalikiem Pogoni, otrzyma specjalny kupon - informuje dyrektor ds. marketingu Paweł Płuciennik. - Należy na nim wpisać swoje imię i nazwisko, a następnie wrzucić do specjalnej urny, ustawionej tuż obok wejścia.

Ważną informacją jest to, że udział w konkursie wezmą zarówno osoby z szalami Pogoni '04 jak i te z szalikami Pogoni Szczecin z trawiastego boiska. - Chcemy łączyć te środowiska - zapewnia P. Płuciennik. W przerwie meczu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma nagrodę ufundowaną przez "Dive Academy" - kurs nurkowania o wartości 1300 złotych!

Działacze Pogoni '04 zadbali również o wrażenia artystyczne. W przerwie meczu specjalnie dla miłośników futsalu wystąpi High Definition Dance Studio. Poprowadzi je wielokrotny mistrz Polski, Europy i świata w tańcu nowoczesnym - Roko Łuczak.