Pogoń '04 w półfinale play off! [zdjęcia]

Pogoń '04 Szczecin pewnie pokonała na własnym parkiecie Remedium ...
Pogoń '04 Szczecin pewnie pokonała na własnym parkiecie Remedium ... Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin pewnie pokonała na własnym parkiecie Remedium Pyskowice 5:0 i awansowała do półfinału play off.

Michał**Bartnicki**

Bilans pojedynków Pogoń ’04-Remedium wynosił 2:0 i pyskowiczanie potrzebowali zwycięstwa, aby przedłużyć nadzieję na wyeliminowanie szczecinian z play-offów. Dobrze w pierwszych minutach w bramce spisywał się Dominik Kubrak, który bronił groźne strzały m.in. Mariusza Połecia czy Tomasza Wolnego.

Po kilku minutach przewagi podopieczni Gerarda Juszczaka zaczęli atakować coraz śmielej, czego efektem była przepiękna bramka w 14. minucie. Kubrak szybko rzucił piłkę do Marcina Mikołajewicza. Pivot Portowców odegrał futbolówkę do Douglasa, a Brazylijczyk potężnym uderzeniem dołożył cegiełkę do awansu Pogoni ’04 do półfinału.

Na początku drugiej połowy zrehabilitował się za mecz w Pyskowicach Michał Kubik (czerwona kartka), który podwyższył wynik na 2:0 po podaniu Mikołajewicza. W drugiej połowie podopieczni Juszczaka byli dużo lepszym zespołem, co udowodnili kolejnymi trafieniami.

Najgorzej wyjazd do Szczecina będą wspominać Patryk Piasecki oraz Damian Rybitwa. Obaj futsaliści doznali kontuzji.

Portowcy nie mają wiele czasu na odpoczynek. Już w następną sobotę czeka ich pojedynek półfinałowy w Szczecinie, a rywalem Pogoni ’04 będzie najprawdopodobniej Wisła Kraków, która po dwóch starciach prowadzi 2:0 z Cleareksem Chorzów.

Pogoń ‘04 Szczecin – Remedium Pyskowice 5:0 (1:0)
Bramki: Douglas (13, 38), Kubik (22), Mikołajewicz (36), Tubacki (40).
Pogoń ’04: Neagu, Koszmider, Kubrak – Tubacki, Krzyżanowicz, Mikołajewicz, Ł. Żebrowski, Douglas, Wołoszyn, K. Żebrowski, Jurczak, Kubik, Maćkiewicz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani