Pogoń 04 Szczecin rozbita przez najgorszy zespół ligi

(sz)
Pogoń 04 Szczecin wróciła na ostatnie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy po porażce 2:6 z dotychczas najgorszym AZS UG Gdańsk.

W rundzie jesiennej Pogoń rozegrała dwa mecze na dnie tabeli. Zarówno konfrontacja szczecinian z Piastem Gliwice, jak i z AZS UG Gdańsk była meczem przedostatniego z ostatnim klubem Futsal Ekstraklasy.

Starcie z Piastem wyglądało katastrofalnie. Szczególnie ze strony Pogoni, która przegrała 0:3. W Gdańsku prezentowała się nieco lepiej, ale takie wrażenie można było mieć do czasu. Po przerwie rozsypała się i poniosła jeszcze bardziej dotkliwą porażkę.

Pierwsza połowa była wyrównana, ale na szczęście dla publiczności dość dynamiczna. W akcjach futsalistów obu klubów brakowało dokładności, dlatego padły tylko dwie bramki. Tomasz Poźniak dał prowadzenie Akademikom strzałem prawą nogą po przepchnięciu zawodnika Pogoni. Wyrównał Mateusz Jakubiak uderzeniem z bliska po rzucie rożnym.

W drugiej części kapitan Pogoni dostał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Pogoń prezentowała się z każdą minutą coraz gorzej, z czego Akademicy potrafili skorzystać. AZS UG doprowadził do wyniku 4:1 dzięki strzałom Piotra Wardowskiego, Mateusza Wesserlinga oraz Mateusza Osińskiego. W końcówce Tomasz Poźniak skompletował hat-tricka i ustalił wynik na efektowne 6:2 dla AZS UG Gdańśk.

Drużyna z Trójmiasta przełamała się po ośmiu kolejkach bez zwycięstwa i uciekła z dna tabeli. Czerwoną latarnią ligi została ponownie Pogoń 04 Szczecin.

Aż trzech zawodników Pogoni dostało żółty kartonik za dyskusje z arbitrem. Byli to Konrad Prawucki, Mateusz Jakubiak i Karol Czyszek. Nie było to celowe wykartkowanie, a po prostu podopiecznym Romana Smirnowa puszczają nerwy w trudnych momentach. Złość na decyzje sędziego nie była usprawiedliwieniem.

AZS UG Gdańsk - Pogoń 04 Szczecin 6:2 (1:1)