Pogoń '04 Szczecin - AZS UŚ Katowice 2:1. Nie zabrakło emocji

(an)
Futsaliści Pogoń '04 Szczecin wygrali 2:1 w pierwszym meczu rundy rewanżowej ekstraklasy.

Pogoń '04 Szczecin - AZS UŚ Katowice 2:1 (1:0)
Bramki: Jakubiak (14), Gepert (37) - Barański (24).
Pogoń: Koszmider, Kubrak - Bugański, Tubacki, Jakubiak, Gepert, Sharovara, Kubik, Maćkiewicz, Shamotii.

Początek spotkania był wyrównany, ale mało dynamiczny. W pierwszych minutach zespoły nie potrafiły specjalnie sobie zagrozić. Choć okazje wśród gospodarzy mieli Sergiy Sharovara czy Mateusz Gepert, to dopiero w 14. minucie Portowcy objęli prowadzenie.

Pierwszą bramkę zdobył Mateusz Jakubiak. Od zdobycia gola szczecinianie śmielej zaczęli grać w ataku, ale do przerwy nie zmienili wyniku meczu.

Druga połowa była bardziej emocjonująca. Już po kilku minutach goście doprowadzili do wyrównania. Więcej pracy miał nasz bramkarz Łukasz Koszmider, bo Akademicy częściej atakowali. Swoje okazje mieli też gospodarze, ale nie udało ich się zamienić na prowadzenie w meczu. Gra zrobiła się agresywna, obie drużyny zanotowały po pięć przewinień.

Oba zespoły zmarnowały przedłużone rzuty karne. Dzięki zachowaniu zimnej krwi w końcówce to Pogoń cieszy się z kompletu punktów.