Podwójne złoto dla żołnierzy z "dwunastki"

Marek Jaszczyński
Reprezentacja 12. Brygady Zmechanizowanej ze Szczecina zajęła 1. miejsce w klasyfikacji zespołowej i klasyfikacji indywidualnej na szczeblu dywizji w strzelaniu kadry z pistoletu wojskowego.

Zawody rozgrywane zostały w dwóch kategoriach: w klasyfikacji zespołowej jak i w klasyfikacji indywidualnej. W obydwu grupach, bezkonkurencyjni okazali się żołnierze 12. Brygady Zmechanizowanej( 12. BZ).

W klasyfikacji zespołowej, drużyna w składzie: kapitan Zbigniew Wojciechowski, kapitan Dariusz Ptak, kapitan Mariusz Jakubowski, kapitan Daniel Salamon i starszy chorąży Marcin Goździcki , po zaciętej rywalizacji, uzyskała największą ilość punktów( 1415 ) i tym samym zapewniła sobie tytuł mistrzowski. Najlepszy wynik w klasyfikacji drużynowej uzyskał chorąży Marcin Goździcki , który „wystrzelał” aż 195 punktów.

Również w klasyfikacji indywidualnej , kapitan Zbigniew Wojciechowski, oficer sztabu 12. BZ, nie pozostawił żadnych złudzeń co do wyszkolenia strzeleckiego drużyny. W pięknym stylu, ze swoimi 178 punktami, zajął 1 miejsce, i tym samym zdobył tytuł indywidualnego Mistrza 12. Dywizji Zmechanizowanej w strzelaniu z pistoletu wojskowego.

W zawodach, oprócz "złotej" drużyny z 12. BZ udział wzięły reprezentacje z: 5 pułku inżynieryjnego ze Szczecina, 7 Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska, 8 pułku przeciwlotniczego z Koszalina i 2 Brygady Zmechanizowanej z Budowa.

Rozegrane zawody, były eliminacją do Mistrzostw Wojska Polskiego w strzelaniu, które odbędą się w dniach 15-19 czerwca 2009 roku w Bartoszycach.