Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Podpórki na szczecińskich przystankach. Co sądzą o nich mieszkańcy miasta?

Anna Brüske-Szypowska
Anna Brüske-Szypowska
Podpórki na szczecińskich przystankach (al. Jana Pawła II, ul. Wyszyńskiego, ul. Mickiewicza). Co sądzą o nich mieszkańcy? Przeczytajcie w galerii najlepsze komentarze >>>
Podpórki na szczecińskich przystankach (al. Jana Pawła II, ul. Wyszyńskiego, ul. Mickiewicza). Co sądzą o nich mieszkańcy? Przeczytajcie w galerii najlepsze komentarze >>>Andrzej Szkocki
Konstrukcje, które pojawiły się na kilku szczecińskich przystankach budzą emocje wśród mieszkańców. Podpórki, ale pod co i po co...

Gdy na facebookowm profilu opublikowaliśmy zdjęcie "podpórki" z przystanku na ul. Wyszyńskiego rozgorzała dyskusja, co to właściwe jest, czemu i komu ma służyć i czy ma zastąpić tradycje ławeczki na przystankach?

  • Mam nadzieję że oprócz tych organów są normalne ławki do siedzenia. Jeśli tak to ok.
  • Kolejny architektoniczny bubel, a osoby starsze i niepełnosprawne jak mają tego użyć? Porażka i marnotrawstwo publicznych pieniędzy.
  • A nie można było zainwestować w ławki? To się nie nadaje dla starszych ludzi, kobiet w ciąży albo dla osób schorowanych.

Na początku uspokajamy, że rozwiązanie nie zastąpi klasycznych przystankowych ławek czy wiat. Podpórki będą funkcjonować albo obok ławek, albo tam, gdzie nie ma możliwości, by stanęły wiaty np. na al. Jana Pawła II, na przystanku Plac Grunwaldzki.

– Nie ma tam wystarczająco dużo miejsca. W przypadku każdego przystanku szukamy optymalnych rozwiązań – tłumaczyła zaraz po instalacji Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy ZDiTM.

Wśród komentarzy pojawiło się kilka "za"

  • Fajne oparcie, coraz częściej wprowadzane w punktach gdzie trzeba chwilę poczekać, swoją drogą w fast foodach też.
  • Mieszkam we Francji. Jest to tu popularne i praktyczne, jeśli ma się np. ciężki plecak na plecach. Daje ulgę nogom, szczególnie tym młodszym, kiedy wszystkie miejsca siedzące są zajęte przez 'seniorów". Nie taki diabeł straszny i myślę, ze wielu tych, którzy sa teraz na 'nie', jak spróbuje będzie na 'tak'. Ja jestem na 'tak'
  • Nie wiem jak wy to robicie ze nie możecie się na tym wygodnie oprzeć, lepsze to niż zaśmierdziałe ławki … i serio ludzie oprócz tego jest jedna ławka zawsze i to jest od wielu lat a ludzie teraz się czepiają.
  • Bardzo dobrze, przynajmniej pierwszym widokiem dla przyjeżdżających do Szczecina nie będą śpiący na ławkach menele.

Ostatni komentarz odnieść można do faktu, że podpórki nie są rozwiązaniem zupełnie nowym, bo pojawiły się już w mieście w 2014 roku, na przystanku przed dworcem głównym. I właśnie wtedy chodziło o rozwiązanie problemu ze śpiącymi wcześniej na przystankowych ławkach menelami i bezdomnymi.

Podpórki na przystankach. Było też kilka zabawnych spostrzeżeń:

  • To jest tzw. generator równowagi dla pijaków po libacji czekających na przystankach.
  • Tyło-spocznia nazwał bym to wartościowe urządzenie.
  • Dobre! Można konia przywiązać.

A więcej zabawnych komentarzy szczecinian przeczytacie w galerii:

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto