Podbił Pomorze Zachodnie teraz podbija Polskę! Wielka trasa koncertowa szczecińskiego saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego

Partnerem cyklu jest Stowarzyszenie Orkiestra Jazzowa
Pięć miast i dwa koncerty - formacja Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents w tym roku nie próżnuje. Już od 15. października zespół wyrusza w trasę koncertową po Polsce, a dzień po tym oficjalnie zaprezentuje swój najnowszy album „Jammin’ with KC”, nagrany w USA. Rozmach z jakim działa szczeciński artysta zyskał uznanie legendarnego trębacza Wyntona Marsalisa.

Trasa Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents, to najprawdopodobniej jedno z największych jazzowych wydarzeń tego roku. Na publiczność czekają aż cztery koncerty na żywo w Krakowie, Gliwicach, Warszawie i Rzeszowie! Co należy podkreślić, występy zaplanowano zgodnie z reżimem sanitarnym i obowiązującymi środkami bezpieczeństwa. Ponadto każdy koncert będzie udostępniany w sieci przez lokalnych organizatorów tak, aby muzyka dotarła do jak największej liczby odbiorców. Punkt kulminacyjny trasy również odbędzie się w sferze online. Najpierw Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents zagrają w social mediach Jazz at Lincoln Center FB/YT/IG prezentując się amerykańskiej publice, a następnie słynny Wynton Marsalis przejmie media społecznościowe i zaprezentuje się na profilach Szczecin Jazz i Jazz Forum. A wszystko to dzięki inicjatywie szczecińskiego saksofonisty Sylwestra Ostrowskiego.

- Chciałabym podziękować ci za wszystko co robisz i wyrazić olbrzymi szacunek do twojej osoby - powiedział Wynton Marsalis do Sylwestra Ostrowskiego podczas webinarium i sesji mentorskiej emitowanej w mediach społecznościowych 5 października na profilu prestiżowego magazynu Jazz Forum. - To poruszające móc widzieć tylu młodych artystów zaangażowanych w tak wielkie projekty. Muzyka łączy i dziś to bardzo ważne, aby nieść ją przez świat, zrzeszać ze sobą ludzi i podejmować nowe współprace. Mocno wierzę, że efekty tych relacji zostaną jeszcze na długo po tym, jak mnie czy ciebie już tu nie będzie.

Tak doświadczony muzyk nie może się mylić. Tym bardziej, że inicjatywa Ostrowskiego robi wrażenie. Artysta przejął pieczę nad młodymi zdolnymi w składzie: Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela, Jakub Mizeracki, Tomasz Chyła oraz Kacper Smoliński i wspólnie z nimi utworzył formację Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents. Wybór artystów nie jest przypadkowy. To gwiazdy zeszłorocznego Jazz Forum Showcase powered by Szczecin 2019. Muzycy na scenie są dopiero od kilku lat, ale lista ich sukcesów jest dłuższa, niż u niejednego doświadczonego artysty. Osobno stawali na polskich i europejskich scenach, by w końcu spotkać się w Szczecinie i połączyć siły.

- Przed nami wielkie emocje - zdradza Sylwester Ostrowski. - Ruszamy w trasę koncertową, wydajemy płytę. Podczas występów na pewno zabrzmi nasz premierowy singiel “Chiefs Kingdom”. Nie mogę doczekać się jak publiczność przyjmie nową muzykę. Materiał na płytę nagraliśmy już w lutym w studiu w Omaha przy okazji wizyty w Kansas City. Sporo czasu czekaliśmy na ten moment. Dodam też, że jestem naprawdę dumny, że mogę prowadzić zespół młodych talentów Jazz Forum. Chciaż zawsze powtarzam, że to nie mołode talendy, a wschodzące gwiazd jazzu.

Przypomnimy, że oficjalna premiera albumu „Jammin’ with KC” została zaplanowana na 16. października. Utwory ukażą się w wersji zdigitalizowanej, na platformach streamingowych, CD oraz na winylu. W tym samym czasie ma ruszyć promocja płyty w Nowym Jorku.

- Nie mogę się doczekać żeby was usłyszeć - podsumował Wynton Marsalis, podczas webinaru. - Jeśli kiedyś będziecie potrzebowali pomocy albo chcieli zagrać z moimi przyjaciółmi chętnie wam pomogę. Wiecie gdzie mnie znaleźć!

Wszystko wskazuje na to, że szczeciński muzyk do listy swoich sukcesów może dopisać kolejny.

Premiera albumu „Jammin’ with KC” już 16.10.2020

Trasa koncertowa Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents:

  • 15.10.2020 - Radio Kraków
  • 16.10.2020 - Palm Jazz Festival, Gliwice
  • 17.10.2020 - Jassmine, Warszawa
  • 18.10.2020 - Radio Rzeszów
  • 20.10.2020 - Streaming koncertu Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents na social media Jazz at Lincoln Center FB/YT/IG
  • 6.11.2020 - Streaming koncertu Wynton Marsalis Septet na social media Szczecin Jazz i Jazz Forum

Dodaj ogłoszenie