Po sportowym weekendzie

Dziś, jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was sportowe informacje z całego weekendu.

Pogoń przegrywała, a kibice się bili

Rok temu wygrali. Teraz zajęli ostatnie miejsce – piłkarze Pogoni wrócili z Niemiec na tarczy. Zawody przerwała bójka kibiców ze Szczecina i Rostocku.

Podopieczni Mariusza Kurasa pojechali do Schwedt bronić pucharu zdobytego przed rokiem. Kadra zespołu, z doświadczonymi Tomaszem Parzym i Radosławem Bilińskim wskazywać mogła, że Portowcy poważnie podchodzą do zawodów. Niestety, jak się okazało, nasi piłkarze zostali chyba myślami przy świątecznym stole.

Zwycięstwo i awans na pozycję lidera

W pierwszym meczu w tym roku szczecinianki pokonały zespół SMS PZPS I Sosnowiec 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:14).

Szczecinianki grały bardzo pewnie, wpadka zdarzyła im się tylko w trzecim secie. Zwycięstwo pozwoliło im awansować na pierwszą pozycję w tabeli gdzie mają 1 punkt przewagi nad Wisłą Kraków.

Szczęśliwe zwycięstwo Morza

Morze Bałtyk Szczecin pokonało w sobotę we własnej hali Orion Sulechów 3:2 (23:25, 18:25, 28:26, 30:28, 15:10).

Nie był to łatwy mecz dla gospodarzy, w pierwszych dwóch setach gra nie układała im się zupełnie. Sytuację udało się opanować dopiero w drugiej połowie meczu.

Sawrymowicz wśród najlepszych sportowców

Mateusz zajął piąte miejsce w plebiscycie na najlepszego sportowca roku, organizowanym przez „Przegląd Sportowy”.

- Nie spodziewałem sie takiego wyróżnienia - powiedział podczas gali finałowej. - To da mnie zaszyt i honor znależć sie w czołówce, wśród najlepszych sportowców