Playoff coraz dalej

Siatkarze Morza Szczecin przegrali mecz z wiceliderem Jokerem Piła 1:3 (17:25, 25:21, 19:25, 25:27).

Był to bardzo ważny mecz dla szczecinian. Musieli zdobyć punkty, aby realnie myśleć o awansie do fazy playoff. Teraz mają tylko matematyczne szanse, gdyż do pierwszej czwórki tracą już sześć punktów.

Pierwszy set zaczął się bardzo wyrównanie, siatkarze obydwu ekip bardzo dobrze spisywali się w ataku. Goście zagrali jednak lepiej w przyjęciu i wyprowadzili kilka dobrych kontr, co pozwoliło im objąć prowadzenie. Kontynuowali dobrą grę do końca seta.
W drugiej części szczecinianie zagrali dużo agresywniej. Dobrze się bronili i nie popełniali błędów. Przez całą partię grali bardzo pewnie i rozważnie. Przeciwnicy nie byli w stanie przebić się przez dobrze grający blok i gospodarze wygrali 25:21 doprowadzając do wyrównania w setach.

W trzeciej partii siatkarze Morza byli słabo skoncentrowani i popełniali kolejne, niewymuszone błędy. Czwarty i jak się później okazało, ostatni set był najbardziej zacięty. Prowadzenie zmieniało się co chwilę. Gospodarze mieli trzy piłki setowe, jednak nie udało im się wygrać żadnej. Goście zdobyli pięć punktów z rzędu i to oni wygrali seta 27:25 a cały mecz 3:1.