PKP Intercity uruchamia 66 dodatkowych pociągów w wakacje

Redakcja MM
Redakcja MM
Ze Szczecina dojedziemy m.in. do Bielska-Białej, Olsztyna i ...
Ze Szczecina dojedziemy m.in. do Bielska-Białej, Olsztyna i ... Redakcja MM
Ze Szczecina dojedziemy m.in. do Bielska-Białej, Olsztyna i Białegostoku.

- Na czas wakacji uruchomimy 66 dodatkowych, sezonowych pociągów do popularnych miejscowości turystycznych - mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. - Większość z nich objęta będzie pełną rezerwacją miejsc. Ponadto, pasażerowie przy zakupie biletów powinni pamiętać o naszych promocyjnych ofertach - Bilecie Wakacyjnym, Super Bilecie, Bilecie Rodzinnym. W sumie PKP Intercity w czasie wakacji zaproponuje klientom blisko 65 000 biletów w promocyjnych cenach.

Od 30 czerwca zacznie działać dodatkowe połączenie "Błękitna Fala" między Warszawą a Świnoujściem (odjazd 5.48, z powrotem odjazd o godz. 15.03). Także ze Świnoujścia będzie odchodził pociąg "Orkan" wyjeżdżający ze Świnoujścia o godz. 12.52 do stolicy Dolnego Śląska.

O godz. 18.24 będzie wyjeżdżał ze Świnoujścia pociąg "Pirat" TLK w kierunku Szczecina i dalej Bielska- Białej. Ze Szczecina będziemy mogli pojechać do Olsztyna pociągiem "Gryf" (odj. 5.30) oraz "Rybakiem" do Białegostoku (odj. 9.59).

Planowanie podróży - o czym warto pamiętać?

1.     Im wcześniej kupuje się bilet, tym lepszą i tańszą ofertę można znaleźć. 

2.     Bilety można kupić przez internet korzystając ze strony www.intercity.pl, w kasach biletowych lub w biletomatach.

3.     Przy zakupie biletów warto pamiętać o ofertach1:

a.     Super Bilet - przez Internet – już od 29 zł;

b.     Bilet Wakacyjny - w kasach - już za 49 zł.

Wakacyjne pociągi

Wakacje to czas intensywnych podróży. Zarówno kolej, jak i inne środki transportu notują znaczny wzrost liczby podróżnych. Podobnie jak w przypadku ferii zimowych, również w sezonie letnim 
PKP Intercity uruchamia dodatkowe połączenia do i z miejscowości turystycznych w górach, np. do Krynicy, czy Zakopanego lub nad morze do Trójmiasta, Łeby czy Kołobrzegu. Oprócz 66 pociągów uruchomionych specjalnie z okazji wakacji, pasażerowie korzystać będą również z tych pociągów, które funkcjonują w rozkładzie jazdy przez cały rok.

Chcąc zapewnić pasażerom jak najbardziej komfortowe warunki podróży, Intercity wprowadziło kilka praktycznych rozwiązań. Oprócz stałego monitorowania frekwencji w składach, w większości pociągów sezonowych kategorii TLK wprowadzono obowiązkową rezerwację miejsc. Są to przede wszystkim połączenia nocne, kursujące w długich relacjach.  Na liście pociągów z obowiązkową rezerwacją miejsc w obu klasach znajdują się 82 pociągi Twoich Linii Kolejowych (TLK), oraz wszystkie pociągi kategorii Express (Ex), Express InterCity (EIC) i EuroCity (EC).

Wakacyjne oferty

PKP Intercity przygotowało szereg ofert specjalnych, dzięki którym można podróżować taniej. Część 
z nich dostępna jest tylko w kasach biletowych, a niektóre jedynie za pomocą platformy internetowej. Odpowiednio dobranie oferty to oszczędność nawet do kilkudziesięciu złotych.

·     Z  Biletem Wakacyjnym podróż Expressem InterCity lub Expressem za 49 zł

Z oferty Bilet Wakacyjny, w cenie 49 zł, może skorzystać każda osoba, która planuje podróż  w  terminie od 30 czerwca do 2 września 2012 r. w dowolnie wybranej relacji pociągiem najwyższej kategorii, czyli Ex oraz EIC w klasie 2.

Oznacza to, że np. za bilet z Warszawy do Krakowa, czy ze stolicy do Świnoujścia zapłacimy tyle samo. W cenie Biletu Wakacyjnego zawarta jest opłata za przejazd wraz z miejscówką. Bilety Wakacyjne można nabyć w 30 dniowej przedsprzedaży wyłącznie w kasach, jednak nie później niż 3 dni przed odjazdem pociągu.

Liczba  biletów jest ograniczona.

·     Expressem już za 29 zł, czyli internetowy Super Bilet

Oferta Super Bilet to pula biletów w atrakcyjnej cenie, które można nabyć na przejazd w klasie drugiej pociągiem Ex lub EIC  lub w klasie 1 pociągu TLK „Łodzianin” kursującego w relacji Łódź Kaliska – Warszawa Wschodnia – Łódź Kaliska. Super Bilety dostępne są wyłącznie w Internecie, na stronie przewoźnika www.intercity.pl. Ich cena jest zryczałtowana, niezależnie od odległości. W przypadku pociągów kategorii Ex oraz EIC w pierwszej kolejności sprzedawane są najtańsze bilety po 29 zł, następnie - po wyczerpaniu tych miejsc – system proponuje zakup biletu kolejno za 39 zł, 59 zł i 79 zł. W przypadku pociągu TLK „Łodzianin” bilety w ofercie Super Bilet dostępne są w cenie 29 zł. Bilety te można nabyć w przedsprzedaży najwcześniej na 30, a najpóźniej na 3 dni przed podróżą. 

Liczba biletów jest ograniczona.

·     Wypad na weekend

Pasażerowie, dla których wakacyjny wypoczynek będzie oznaczać krótki, weekendowy wyjazd, mogą skorzystać z ofert  Bilet Podróżnika lub Bilet Weekendowy. Kupując Bilet Podróżnika za 69 zł (klasa 2) lub za 99 zł (klasa 1) można podróżować wszystkimi pociągami TLK. Na podstawie Biletu Weekendowego, można korzystać z przejazdów pociągami TLK, Express oraz Express InterCity. Bilet ten kosztuje 149 zł w klasie 2 lub  239 zł w klasie 1. W pociągach objętych obowiązkową rezerwacją miejsc, do każdego przejazdu należy dokupić miejscówkę.

Bilet jest ważny od piątku, od godziny 19.00, do 6.00 rano w poniedziałek.

·     Nocą na długie podróże – Tania Kuszetka

Jeśli w pociągu TLK znajdują się wagony z miejscami do leżenia (popularne kuszetki) z opcją miejsca „bez pościeli”, to rezerwację na takie miejsce można nabyć w ramach promocji Tania Kuszetka. 
Za miejsce do leżenia bez pościeli pasażer zapłaci jedyne - 25,50 zł (+ koszt biletu na przejazd). Bilet 
w tej ofercie można nabyć w kasach, u konduktora oraz za pomocą systemu internetowej sprzedaży e-IC.

·     ICkarnet – dla tych, którzy dużo podróżuję koleją

Praktycznym wyborem dla osób często podróżujących pociągami może się okazać ICkarnet - okresowy bilet imienny, pozwalający podróżować wszystkimi pociągami PKP Intercity przez trzy kolejne dni. W ramach karnetu pasażer może korzystać z dowolnej liczby przejazdów w terminie 3 kolejnych dni. Sam też określa czas rozpoczęcia oferty. Mogą to być zarówno dni robocze, np. poniedziałek – środa, jak i weekend np. piątek – niedziela. Z ICkarnetu można korzystać na terenie kraju, w klasie 2 pociągów PKP Intercity: Twoje Linie Kolejowe (TLK), Express (Ex), Express Intercity (EIC) oraz EuroCity (EC). Bilety kupione w ramach oferty ICkarnet uprawniają również 
do pobrania bezpłatnej miejscówki.

Cena karnetu to 260 zł.

·     Rodzinne wakacje

Osoby planujące podróż z dziećmi mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Oferta pozwala na podróż małej grupy ( od 2 do 5 osób), w której przynajmniej jedna z osób nie ukończyła 16 lat, ze zniżką przy zakupie biletu w wysokości 33%. Oferta obowiązuje w klasie 1 lub 2 pociągów TLK, Ex, EIC oraz EC. Dzieci podróżujące w ramach oferty rodzinnej mogą skorzystać z przysługujących im ulg ustawowych. Należy pamiętać, aby w czasie kontroli biletów w pociągu mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka, a gdy korzysta ono z ulgi ustawowej – dokument poświadczający uprawnienie do tej ulgi.

·     Taniej nawet o 30% z Biletem Rewelacyjnym

Pasażer podróżujący w klasie 1 lub 2 pociągami:

1)     TLK w wagonach z miejscami do siedzenia, na trasach:

Warszawa – Kraków – Warszawa przez Warkę/Dęblin, Radom, Kielce,

Szczecin – Świnoujście– Szczecin,

Poznań – Zielona Góra– Poznań,

Rzeszów – Zamość– Rzeszów,

Wrocław – Przemyśl– Wrocław,

Wrocław – Szklarska Poręba Górna– Wrocław,

Kraków – Zakopane– Kraków,

2)     Ex lub EIC na trasie: Warszawa – Gdynia – Warszawa przez Działdowo, Malbork, Tczew,

3)     EuroCity (EC) „Berlin-Gdynia-Express” na trasie Gdynia – Poznań - Gdynia przez Tczew, Bydgoszcz

za bilet na przejazd zapłaci nawet do 30% taniej dzięki ofercie Biletu Rewelacyjnego. Oferta nie ma ograniczeń co do liczby sprzedawanych biletów i terminów obowiązywania. Bilet Rewelacyjny można nabyć w kasie, u konduktora lub przez internet.

·     Kup bilety przez internet

Bilety na wszystkie pociągi krajowe i wybrane połączenia międzynarodowe można kupić za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika - www.intercity.pl. Wystarczy zarejestrować się na stronie, wybrać połączenie i dokonać płatności. Bilet na przejazd pasażer otrzymuje automatycznie na skrzynkę e-mail. Biletu elektronicznego nie trzeba drukować, wystarczy zapisać go na dowolnie wybranym elektronicznym urządzeniu mobilnym, np. telefonie komórkowym lub tablecie, którego QR kod zostanie następnie zeskanowany przez konduktora podczas kontroli biletów.

Ponadto, Planując podróż pociągiem nie należy zapominać o przysługujących podróżnym:

·     Ulgach ustawowych

- Studentom do ukończenia 26. roku życia przysługuje zniżka 51% w klasie 2 na bilety: jednorazowe w pociągach TLK, Ex i EIC, a także odcinkowe miesięczne imienne w pociągach TLK w wagonach z miejscami do siedzenia. Dokumentem poświadczającym te uprawnienia jest ważna legitymacja studencka.

- Emerytom i rencistom przysługują dwa przejazdy w roku z ulgą 37%. Ulgowe przejazdy mogą odbywać się w klasie 2 pociągami TLK, Ex i EIC na podstawie biletów jednorazowych. Aby z niej skorzystać należy zaopatrzyć się w zaświadczenie, które wystawiają dla osób zrzeszonych i niezrzeszonych – organizacje emerytów, rencistów i inwalidów. Zaświadczenie należy przedłożyć w kasie kupując bilet. W pociągu podczas kontroli okazuje się bilet, zaświadczenie oraz dowód osobisty lub inny dokument umożliwiający stwierdzenie tożsamości osoby uprawnionej.

Więcej informacji dotyczących ofert promocyjnych oraz  rozkładu jazdy można znaleźć na stronie internetowej www.intercity.pl oraz w punktach informacyjnych.

Osoby nie posiadające dostępu do Internetu mogą uzyskać informacje dzwoniąc pod numer Ogólnopolskiej Infolinii Kolejowej 19 757.


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

Nowe mandaty od straży miejskiej

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie