Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Piszę o tych, którym trudniej" - spotkanie z Lidią Ostałowską

TeatrKana
TeatrKana
Szczecińskie spotkania z literaturą faktu i najwybitniejszymi jej twórcami, organizowane przez Ośrodek Teatralny Kana, to zachęta do czytania i poszukiwania odpowiedzi na pytania o świadomość i postawę wobec świata, o ludzi, których spotykamy. Ale i o samych siebie.

"Reportażysta bierze kolor wprost z tubki. Albo ściślej – układa mozaikę faktologiczną. Musi tak długo szukać odpowiedniego kamyczka, aż go znajdzie" napisał Melchior Wańkowicz, a Ryszard Kapuściński podkreślał, że wszyscy o wszystkim za mało wiemy.

W ramach nieformalnej szkoły reportażu pod wspólną nazwą "Ćwiczenia z zapisywania świata" odbędzie się cykl spotkań: z Lidią Ostałowską (październik), Jackiem Hugo-Baderem (listopad), Wojciechem Tochmanem (grudzień) i Agatą Tuszyńską (grudzień).

Każda część składać się będzie z wykładu i/lub spotkania autorskiego dla szerokiej publiczności (wstęp wolny) oraz jednej lub dwóch sesji warsztatowych dla osób zainteresowanych literaturą faktu w wymiarze socjologicznym, formalnym, etycznym (ze względu na duże zainteresowanie lista uczestników została już zamknięta). Ponadto w Piwnicy Kany funkcjonować będzie bezpłatna czytelnia polskiej literatury (za okazaniem dokumentu tożsamości).

Będzie można także odsłuchać nagrań dźwiękowych fragmentów wybranych reportaży w formacie mp3.

Książki wszystkich zaproszonych gości dzięki współpracy z wydawnictwem Czarne, dostępne są już do nabycia w Piwnicy. Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM I części: Lidia Ostałowska.

Piątek 5.10.2012 godz. 18.00 / Teatr Kana
Wykład otwarty: Opowiedz to - różne formy reportażu.
(wstęp wolny)

Sobota 6.10.2012 godz. 18.00 / Teatr Kana
Spotkanie z autorką: Zepchnięci na margines. Cygan to Cygan.
(Otwarte spotkanie dla czytelników – wstęp wolny)

Lidia Ostałowska urodziła się w 1954 roku, ukończyła polonistykę na UW.

Pisze o mniejszościach narodowych i etnicznych, o kobietach, o młodzieży z subkultur i o wykluczonych. Interesuje się fotoreportażem i formami, w których spotykają się różne rodzaje dokumentu – zapisane w zdjęciu, dźwięku, słowie. Autorka książek: "Farby wodne", "Cygan to Cygan", "Bolało jeszcze bardziej".


Moje Miasto Szczecin www.mmszczecin.pl on Facebook

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto