Piotr Lisek w Zurychu - 5,80 m dało mu drugie miejsce

Jakub Lisowski
Piotr Lisek z OSOT Szczecin.
Piotr Lisek z OSOT Szczecin. Szymon Starnawski/Polska Press
Lisek podzielił lokatę z Pawłem Wojciechowskim. Wygrał mistrz świata z Londynu Sam Kendricks.

Piotr Lisek (OSOT Szczecin) wynikiem 5,80 m zakończył sezon 2017. Taki rezultat dał mu drugie miejsce w finałowym konkursie skoku o tyczce Diamentowej Ligi w Zurychu.

Lisek i Wojciechowski pierwsze wysokości zaliczali w pierwszych próbach, a 5,80 w drugich. Amerykanin w trzeciej, ale za to jako jedyny pokonał 5,87 i wygrał zawody. Kendricks miał świetny sezon, bo wygrał każdy konkurs w którym startował.

W Zurychu walczył też Francuz Renaud Lavillenie, ale odpadł już na pierwszej wysokości (5,63).

- Było o co walczyć. Cieszę się, że udowodniłem swoja wartość w finale Diamentowej Ligi – podkreślił na facebooku Lisek. - Najlepsze co mnie spotkało w życiu, to chyba łączenie pasji z pracą. I tego wam życzę! Drugie miejsce w tym sezonie – wystarcza – dodał z uśmiechem.