Piłkarki Pogoni Handball rozgromiły rywalki

Piłkarki ze Szczecina pokonały zespół MKS Arot Astromal Leszno 49:20 (25:7).

Gospodynie nie dały szans koleżankom z Leszna. Od początku meczu było widać, że nie będzie to wyrównany pojedynek. Szczecinianki grały o wiele lepiej w każdym elemencie i nie dały szans przeciwniczkom na dobrą grę. Dużo lepiej radziły sobie w obronie jak i w ataku. Piłkarki z Leszna jeżeli już mogły rzucić na bramkę to świetnie broniła tam Joanna Świerczek. Bramkarka obroniła także trzy rzuty karne i pierwszą połowę zespół ze Szczecina wygrał 25:7!

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się zupełnie. Gospodynie kontynuowały świetną grę w obronie i w ataku. Bardzo dobrze szczecinianki grały także z kontry. Praktycznie każdy przechwyt piłki w obronie kończył się zdobyciem bramki. Widać było, że na parkiecie znajdują się dwie, zupełnie różne zespoły. Zawodniczki z Leszna nie były w stanie nawiązać walki z dobrze grającymi piłkarkami Pogoni, które były lepsze co najmniej o klasę lepsze. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 49:20 dla Pogoni Handball Szczecin.