W ramach festiwalu miały miejsce:
- turniej Marina Mantis Squash Open
- turniej Polskiej federacji Squasha
- turniej Marina Squash Super Cup
- turniej gwiazd squasha z udziałem Austriaka Clemensa Wallishausera , Czecha Pavla Sladecka oraz czwórki najlepszych zawodników polskiej ligi squasha.

Było gorąco i to nie tylko za sprawą upału. W turnieju otwartym zażarta walka toczyła się między naszymi lokalnymi graczami: mecze Chomicki-Gajewski czy Zola-Dziewanowski niosły ogromny ładunek emocji.

Natomiast droga do zwycięstwa Nadava Tannena wydawała się spacerkiem: pewne zwycięstwa po 3:0 nad Moskalem, Zolą i Robbem doprowadziły go do finału, w którym również 3:0 pokonał Piotrka Chomickiego. Nagrody w turnieju ufundowały firmy Mantis oraz Feather.

W turnieju Super Cup niespodzianek raczej nie było.

Czołowa czwórka naszej ligi (Nowisz, Karwowski, Maciantowicz i Dominiak) rozegrała między sobą eliminacje, z których zwycięsko wyszli Karwowski i Nowisz i to oni zmierzyli się w półfinałach z rozstawionymi cudzoziemcami Czechem Sladeckiem i Austriakiem Wallishauserem.

W pierwszym pólfinale Wojtek Nowisz stawił opór Sladeckowi tylko w pierwszym secie przegrywając 12:10 , pozostałe dwa przegrał już gładko do 2 i do 1.

Teoretycznie bardziej wyrównany przebieg miało spotkanie Marcina Karwowskiego z Clemensem Wallishauserem , Marcin przegrał w trzech setach do 5 , 6 i do 8. (ale jak się wkrótce okazało Clemens się dopiero rozgrzewał).

Niemałe emocje wzbudził mecz o trzecie miejsce: Wojtek Nowisz pokonał Marcina Karwowskiego po pięciosetowym zaciętym pojedynku w którym na zmianę gracze wygrywali sety do zera by w końcowym secie walczyć na przewagi aż do stanu 19:17

Prawdziwym jednak hitem turnieju okazało się starcie Clemensa z Pavlem.
Przegrawszy pierwszego seta do 9-ciu Pavel na drugą partię wyszedł mocno skoncentrowany i zdobywał punkt za punktem doprowadzając do wyniku 6:1. W tym momencie jednak zaiskrzyło. Clemens reklamował nieprawidłowe zagranie Pavla (przeniesienie piłeczki na rakiecie zamiast czystego odbicia), czego jednak sędziowie nie uwzględnili.

Jeżeli do tej pory grał rewelacyjnie to w tym co pokazał potem przeszedł samego siebie. Odrobił straty i wygrał seta do 7. W trzecim secie już nie było żadnych wątpliwości kto jest najlepszym graczem turnieju - Clemens wygrał do 3