Piast przegrywa derbowe spotkanie

Siatkarki Piasta Szczecin przegrały z zespołem z Polic 2:3 (25:15, 19:25, 21:25, 25:17, 15:17) jednak nie wiele brakowało im do zwycięstwa.

Wszystko zaczęło się bardzo dobrze. W pierwszym secie gospodynie grały bardzo dobrze i nie dały szans rywalkom. Ostatecznie pewnie wygrały 25:15.

W kolejnej partii były wyraźnie zdekoncentrowane i zaczęły popełniać błędy. Chemik wykorzystał to i zawodniczki szybko wyszły na prowadzenie. W końcówce seta szczecinianki, próbowały jeszcze nawiązać walkę, jednak było już za późno.

Kolejna partia wyglądała bardzo podobnie, Piast znowu popełniał błędy i zawodniczki nie potrafiły wykorzystać dobrych sytuacji do zdobycia punktów. Trzeba pochwalić policzanki, które były bardzo skuteczne i zdobywały punkty praktycznie każdym atakiem.

W czwartym secie znowu przebudziły się gospodynie. Zawodniczki Piasta nie popełniały już błędów i poprawiły swoją skuteczność. Znowu zdominowały parkiet i bez problemu wygrały tego seta do 17.

W ostatnim secie minimalnie lepsze okazały się siatkarki Chemika. Walka była bardzo wyrównana i rozstrzygnęła się dopiero w końcówce partii, w której zespół gości zachował więcej zimnej krwi.