Piast poległ w Krakowie

Nasze zawodniczki przegrały z Wisła 0:3 (23:25, 14:25, 20:25). Był to drugi mecz z rzędu z zespołem z czołówki i druga porażka.

Wszyscy zdawali sobie sprawę, że mecz w Krakowie będzie niezwykle trudny. Siatkarki Wisły są w dobrej formie i walczą o awans.

W pierwszym secie widać było, że naszym zawodniczkom bardzo zależy na zdobyciu choćby punktu w meczu. Wyszły na boisko bardzo skoncentrowane i walczyły o każdą piłkę. Bardzo dobrze radziły sobie w odbiorze, co pozwoliło na wyprowadzanie skutecznych kontr. Świetnie atakowały i z łatwością zdobywały kolejne punkty. Gra w tej partii była bardzo wyrównana, nasze zawodniczki cały czas nieznacznie prowadziły. Krakowianki były chyba nieco zaskoczone taki obrotem sprawy i obudziły się dopiero w końcówce seta. Szybko odrobiły straty i wygrały partię do 23.

W kolejnych dwóch nie udało się już nawiązać walki. Wisła była tego dnia za silna, w drugiej partii szczecinianki nie mogły zatrzymać niezwykle silnych ataków przeciwniczek. Słabo grały też blokiem. Ostatnia część meczu była już tylko formalnością.

Piast Szczecin zanotował drugą porażkę z rzędu i spadł na trzecią lokatę w tabeli. Zespoły, z którymi przyszło im się zmierzyć potwierdziły swoją wysoką formę i chęć awansu do Ligi Siatkówki Kobiet.