Piast poległ w Krakowie

Piast Szczecin przegrał dwa pierwsze mecze z Wisłą Kraków, oba w stosunku 3:0. W pierwszym meczu zawodniczki mogły powalczyć o zwycięstwo, w drugim były już bez szans.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze. Widać było, że siatkarki Piasta nie zamierzają się poddać bez walki. Do połowy pierwszego seta rywalizacja była bardzo wyrównana. Gospodynie mocno się zmobilizowały i w końcówce były nie do zatrzymania. W pierwszym secie zwyciężyły 25:21.

Druga partia to popis krakowianek, które zagrały bardzo dobrze w każdym elemencie. Nasze zawodniczki starały się nawiązać walkę, ale zabrakło trochę szczęścia w ważnych akcjach. Ostatecznie przegrały 20:25.

Trzeci set był najbardziej dramatyczny. Siatkarki Piasta grały bardzo dobrze i prowadząc 22:18 pewnie kroczyły po zwycięstwo w tej partii. Przy stanie 24:20 obraz gry zmienił się diametralnie. Gospodynie rzuciły się do odrabiania strat, zdobyły sześć punktów z rzędu i ostatecznie wygrały 26:24.

Nie sprawiły prezentu trenerowi

W niedzielę rozegrano drugi mecz, tego dnia trener Marek Mierzwiński obchodził także urodziny jednak zawodniczkom nie udało się sprawić mu prezentu w postaci zwycięstwa.

Początek spotkania, podobnie jak w sobotę był bardzo wyrównany, szczecinianki prowadziły nawet 13:10, jednak gospodynie nie pozwoliły im na więcej. Zawodniczki Wisły zdobyły siedem punktów z rzędu i stało się jasne, że wygrają tego seta. Ostatecznie udało im się zwyciężyć 25:20.

W drugiej i trzeciej partii grały już tylko krakowianki. Piast nie był się w stanie podnieść się po porażce w pierwszym secie i zawodniczki nawiązały walki z przeciwniczkami. Brakowało im wiary we własne siły i przede wszystkim koncentracji, co skończyło się wysoką porażką. Piast przegrał drugiego seta 14:25, a trzeciego 15:25.

W sobotę w Szczecinie zostanie rozegrany trzeci mecz play off pomiędzy tymi drużynami. Jeżeli nasze zawodniczki myślą jeszcze o awansie muszą wygrać trzy spotkania z rzędu. Wiśle do awansu do kolejnej rundy brakuje tylko jednego zwycięstwa.