Piast pewnie pokonał KSZO

Siatkarki Piasta Szczecin pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:22, 17:25, 25:23, 25:16) i pozostały na trzeciej pozycji w tabeli.

Wydawałoby się, że nasze zawodniczki bez większych problemów wygrały to spotkanie, jednak rzeczywistość boiskowa wyglądała zupełnie inaczej. Momentami zawodniczki KSZO grały bardzo dobrze, Piast popełniał błędy i tracił kolejne punkty.

Od początku meczu widać było, że szczecinianki bardzo chcą zwyciężyć w tym meczu i wymazać z pamięci kibiców porażkę z zeszłego tygodnia. Gospodynie dużo lepiej atakowały, a dobrze grały także w odbiorze, co pozwalało im wyprowadzać skuteczne kontry. Nerwowo zrobiło się w samej końcówce, jednak siatkarki Piasta zachowały zimną krew i wygrały 25:22.

W drugiej partii nasze zawodniczki wyraźnie się rozluźniły. Wyszły na boisko zdekoncentrowane i popełniały bardzo wiele błędów, co zaowocowało przegranym setem.

W trzeciej i czwartej partii wszystko wróciło do normy, znowu na boisku lepsze były gospodynie i to one dyktowały warunki. Końcówka trzeciego seta dostarczyła kibicom emocji, jednak zawodniczki Piasta znowu pokazały klasę i wygrały do 23.
Czwarta partia przebiegła już właściwie bez historii. Szczecinianki były lepsze w każdym elemencie i co najważniejsze grały bardzo skutecznie. W tym secie bardzo dobrze funkcjonował blok, który zawodził nieco we wcześniejszej fazie meczu. Ostatecznie szczecinianki wygrały 25:16 i cały mecz 3:1.
Najlepszą zawodniczką w drużynie gości została uznana Anna Gawron, a po stronie Piasta Szczecin Anna Róg.

Wygląda na to, że mały kryzys w Piaście został już zażegnany, kibice zobaczyli w sobotę zupełnie inny zespół niż przed tygodniem. Zobaczymy, jaka będzie postawa zawodniczek w przyszłym tygodniu, kiedy to zmierzą się z Politechniką Częstochowską.