Pekin 2008: Czarny dzień naszych drużyn

Zarówno siatkarze jak i piłkarze ręczni przegrali dziś swoje ćwierćfinałowe mecze i stracili szanse na medale. Przemysław Czerwiński wystąpi dziś w eliminacjach skoku o tyczce.

Nasi siatkarze przegrali z Włochami po niezwykle dramatycznym meczu 2:3 (19:25, 22:25, 25:18, 28:26, 15:17). Początek spotkania należał do naszych przeciwników, którzy wygrali pierwsze dwa sety. Nasi siatkarze popełniali wiele błędów. Kolejne dwa sety udało nam się wygrać, jednak w tie brake’u zabrakło nieco szczęścia.

Piłkarze ręczni nie poradzili sobie z Islandią, przegrali to spotkanie 30:32 (14:19). Od początku spotkania rywale narzucili naszym zawodnikom twarde warunki gry. Do przerwy prowadzili pięcioma bramkami. W drugiej części meczu gra nieco się wyrównała, ale cały czas Polacy musieli odrabiać straty. Na 4 minuty przed końcem Islandczycy znowu odskoczyli na 3 bramki, a dodatkowo jeden z naszych zawodników musiał usiąść na ławkę kar. Do końca spotkania nasi rywali nie pozwolili odebrać sobie prowadzenia.

O godzinie 14.40 rozpoczną się kwalifikacje skoku o tyczce mężczyzn. Wystąpi w nich zawodnik MKL-u Szczecin Przemysław Czerwiński, który uzyskał minimum olimpijskie w ostatnim dniu kwalifikacji. Wcześniej, o godzinie 13 rozpoczną się biegi eliminacyjne na 800 m. Wystąpi w nich Marcin Lewandowski z UKS Ósemka Police.